Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkimus Ukrainoje stebinti Dalia Kuodytė: ukrainiečiai V.Putiną vadina nacionaliniu didvyriu, sugebėjusiu suvienyti tautą

Dalia Kuodytė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Dalia Kuodytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rinkimus Ukrainoje stebi ypač didelė delegacija iš Lietuvos. Pasak jos narės liberalės Dalios Kuodytės, ukrainiečiai atkreipė dėmesį, kad Lietuva pasiuntė trečią pagal dydį stebėtojų delegaciją – 31 nario – ir nusileidžia tik Lenkijos (36 nariai) ir JAV (35) delegacijoms.

„Matyti daug gražaus tautiškumo – mašinos papuoštos vėliavėlėmis, visur plevesuoja Ukrainos vėliavos“, – atmosferą Černigove, šiaurės Ukrainoje, kur stebėjo rinkimų komisijų darbą, apibūdina Seimo narė D.Kuodytė.

Ji sako rinkimų proceso pažeidimų nepastebėjusi, tačiau maloniai nustebino ypač akylūs ir priekabūs stebėtojai. „Vos tik pamato, kad koks nors žmogus nuėjo ne į tą pusę, iškart reaguoja“, – sako Seimo narė.

Černygove, kuris nepatenka į separatistų kamuojamas „karštąsias zonas“, rinkimai vyksta ramiai. Pasak D.Kuodytės, buvo kalbų apie bandymus trukdyti, tačiau SBU (Ukrainos saugumo tarnyba) šiuos bandymus, jeigu jų ir buvo, sustabdė.

Vienas komisijos pirmininkas sakė, kad kalbės tik ukrainietiškai ir rusiškai liežuvio nelaužys, o  jei nesuprantate – ne mano reikalas. Bet paskui pradėjo kalbėti, kad bent jų mieste tai nėra esminis dalykas.

Daugelis kandidatų atsiuntė savo stebėtojus į rinkimų apylinkes, daugiausia – rinkimų favoritu laikomas Petro Porošenka, taip pat buvusi premjerė Julija Tymošenko.

Pasak D.Kuodytės, žmonės juokauja, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas turėtų būti paskelbtas ukrainiečių tautos didvyriu, nes jis pasistengė, kad Ukraina susivienytų ir pajustų, kad turi bendrą vėliavą ir valstybę.

Ji pasakoja, kad Černygove žmonės kalba ir ukrainietiškai, ir rusiškai. „Vienas komisijos pirmininkas sakė, kad kalbės tik ukrainietiškai ir rusiškai liežuvio nelaužys, o  jei nesuprantate – ne mano reikalas. Bet paskui pradėjo kalbėti, kad bent jų mieste tai nėra esminis dalykas. Yra žmonių, kurie nusiteikę priešiškai (rinkimų atžvilgiu), bet jie pritilę ir bijo lįsti į viešumą.“

Pasak D.Kuodytės, jausti, kad rinkėjų aktyvumas ypač didelis, kai kuriose apylinkėse Kijeve žmonės net skundžiasi, kad turi ilgai stovėti eilėse.

Vienoje apylinkėje Černygove stebėtojai apklausė devynis rinkėjus. Keturi iš jų sakė balsavę už P.Porošenką, likusieji – už kitus kandidatus, kurių šiuose rinkimuose dalyvauja net 19. „Gali būti, kad užteks vieno turo ir Ukraina rytoj jau turės prezidentą“, – sako D.Kuodytė.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min