Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2009 vasario 20d. 21:49

Rio de Žaneiras neria į karnavalo sūkurį (nuotraukos)

Rio de Žaneiro karnavalas prasidėjo.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rio de Žaneiro karnavalas prasidėjo.

Rio de Žaneire (Brazilija) oficialiai paskelbta: didysis karnavalas prasidėjo!

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Simbolinis rakto perdavimas.
Simbolinis rakto perdavimas.

Stebint tūkstančiams turistų ir miesto gyventojų miesto meras Karaliui Momo, brazilų folkloro personažui, karnavalo karalienei ir dviems „princesėms“ įteikė simbolinį miesto raktą. Tai reiškia, kad šešias dienas mieste karaliaus karnavalo dalyviai.

Šiemet simbolinės ceremonijos vieta karnavalo organizatoriai išrinko miesto apžvalgos ratą. Kaip ir šis apžvalgos ratas, taip ir penktadienį vykusi ceremonija skirti Rio de Žaneiro kaip miesto, kuriame būtų galima rengti 2016-ųjų olimpines žaidynes, reklamai.

Karnavalo kulminacija taps 12 sambos mokyklų varžybos, kurios vyks garsiajame Sambodrome. Renginį sekmadienį ir pirmadienį turėtų stebėti apie 60 tūkstančių žiūrovų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Akimirka iš karnavalo.
Akimirka iš karnavalo.

Anksčiau buvo pranešta, kad, nepaisant pasaulio finansų ir ekonomikos krizės, karnavalo rengėjai laukia daugiau žiūrovų nei pernai. Kaip likus dar dviems dienoms iki oficialios karnavalo pradžios pranešė viešbučių asociacija, miesto viešbučiai užimti jau 82,13 procentų, ir šis rodiklis – didesnis nei tuo pačiu metu 2008-aisiais.

Rio de Žaneiro uosto administracija pranešė, kad, vykstant karnavalui, uoste stovės 11 transatlantinių kruizinių laivų su 46,5 tūkstančiais keleivių. Pernai, uosto duomenimis, kruiziniais laivais atplaukė 39 tūkstančiai žmonių.

Vis dėlto manoma, kad užsienio turistų šiemet bus maždaug 20 procentų mažiau nei pernai, o daugiau svečių į karnavalą suplūs iš pačios Brazilijos. Kai kurie iš brazilų dėl krizės atsisakė atostogų užsienyje, todėl manoma, kad jie atvyks stebėti karnavalo.

Rio de Žaneiro karnavalas – svarbiausia miesto ir visos Brazilijos šventė. Būtent šiuo metu šalį aplanko daugiausia turistų iš užsienio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min