Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rio de Žaneire areštuota 60 policininkų, ėmusių kyšius iš narkotikų prekeivių

Antrankiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Antrankiai
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Brazilijoje areštuota 60 policininkų, kaltinamų reguliariai ėmus kyšius iš narkotikų prekeivių už tai, kad nepastebėtų šių veiklos Rio de Žaneiro lūšnynuose, praneša BBC.

Vienuolika įtariamų narkotikų prekeivių iš Rio de Žaneiro pagrindinės kriminalinės gaujos – Raudonosios komandos – taip pat buvo areštuoti.

Rio de Žaneiro karinės policijos viršininkas Eriras Ribeiro Costa Filho sakė, kad visi įsipainioję pareigūnai bus atleisti: „Mes nebegalime taikstytis su korumpuotais policininkais.“

Iš viso areštuota 70 žmonių. Dar 12 – įskaitant tiek policininkus, tiek įtariamus narkotikų prekeivius – pabėgo.

Tyrimas prasidėjo prieš metus. Anot „Globo TV“, policijos pareigūnai kaltinami imdavę kiekvienas po 1500–2500 realų per savaitę (700–1,200 JAV dolerių).

Taip pat teigiama, kad jie taip pat parduodavo gaujoms ginklus, grobdavo narkotikų prekeivius ir jų artimuosius, kad galėtų reikalauti išpirkos, vykdydavo prieš narkotikų prekeivius saugumo operacijas, jeigu šie nesumokėdavo kyšių.  

Rio de Žaneiras bando išvalyti pavojingiausius rajonus artėjant 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatui ir 2016 m. olimpinėms žaidynėms. 

Daugiau nei 20 Rio de Žaneiro lūšnynų buvo užimti policijos ir karinių pajėgų.

Bet analitikai sako, kad svarbiausia užduotis yra įgauti vargingų Rio de Žaneiro bendruomenių pasitikėjimą policijos pajėgomis, kurios dabar dažniausiai matomos kaip naudojančios smurtą ir korumpuotos. 

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min