15min be reklamos
2018 08 20, 18:59

Rio de Žaneire per policijos ir kariuomenės reidus nukauta 14 žmonių

Rio de Žaneire mažiausiai 14 žmonių pirmadienį žuvo per Brazilijos policijos ir kariuomenės reidus prieš narkotikų prekeivių gaujas skurdžiuose lūšnynuose ir viename priemiestyje, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.
Rio de Žaneire po 11 žmonių žūties policija pradėjo didelę operaciją viename lūšnyne
Pareogūnas Rio de Žaneire/Asociatyvinė nuotr. / „Scanpix“/AP nuotr.

Pastangoms užtikrinti saugumą Brazilijos antrajame pagal dydį mieste vadovaujantis kariuomenės štabas nurodė, kad per reidus favelose žuvo aštuoni žmonės, bet pridūrė, kad aukų dar gali padaugėti.

Kol kas nepateikta jokios informacijos, kokiomis aplinkybėmis žuvo šie žmonės ir kas jie tokie.

Kariškių štabas pridūrė, kad 4,2 tūkst. karių, padedant šarvuotosioms mašinoms ir orlaiviams, įžengė į Alemauno ir Marės lūšnynų kompleksus – skurdžius ir tankiai gyvenamus miesto rajonus, kur šeimininkauja gerai ginkluoti narkotikų kontrabandininkai.

Kariai, gavę informacijos apie įtariamuosius, pašalino narkotikų prekeivių įrengtas gatvių užtvaras ir tikrino transporto priemones bei favelų gyventojus, sakoma kariuomenės pranešime.

Be to, „kariai platino skrajutes, kuriomis buvo prašoma gyventojų bendradarbiauti“.

Pasak kariuomenės, šių reidų „teigiamas poveikis“ bus naudingas apie 550 tūkst. gyventojų.

Per atskirą incidentą Rio de Žaneiro priemiestyje Niterojyje šeši įtariami ginkluoti nusikaltėliai buvo nušauti policijos per gaudynes, sukėlusias sumaištį netoli vieno pagrindinių miesto tiltų, sakoma Brazilijos naujienų agentūros ir naujienų portalo G1 pranešimuose.

Brazilijos kariuomenė prieš šešis mėnesius perėmė vadovavimą visoms saugumo operacijoms Rio de Žaneire, stiprėjant smurtiniam nusikalstamumui ir vietos policijai neįstengiant kovoti su gerai ginkluotomis narkotikų prekeivių gaujomis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min