Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rio de Žaneire viešintis popiežius dalyvaus maldos budėjime su jaunaisiais katalikais

Popiežius Pranciškus
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Popiežius Pranciškus
Šaltinis: BNS
0
A A

Popiežius Pranciškus šeštadienį dalyvaus maldos budėjime su jaunaisiais maldininkais Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje, ragindamas įkvėpti naujos gyvybės blėstančiam katalikų tikėjimui.

Šimtai tūkstančių katalikų, susirinkusių į Pasaulio jaunimo dienas, procesija eis devynių kilometrų ilgio maršrutu per miestą iki paplūdimio, kur vyks budėjimas.

Ten jie melsis ir praleis naktį, o sekmadienį dalyvaus popiežiaus aukojamose mišiose, kurios vainikuos šią katalikiško jaunimo šventę.

Penktadienį 76 metų pontifikas ir apie 1,5 mln. tikinčiųjų jį pamatyti susirinkusių maldininkų stebėjo, kaip Šventasis Tėvas dalyvauja iškilmingoje Kryžiaus kelio procesijoje, atvaizduojančioje Jėzaus gyvenimo paskutines valandas prieš nukryžiavimą.

Pranciškus pasinaudojo šia proga ir paragino žmones neprarasti tikėjimo dėl Bažnyčios klaidų, kartu sakydamas, kad supranta brazilų nusivylimą dėl korupcijos politikoje.

Praėjusį mėnesį Brazilijoje vyko didelės demonstracijos, kuriose dalyvavo daug jaunimo; dalyviai protestavo prieš politikų korupciją, reikalavo geresnės viešųjų paslaugų kokybės ir piktinosi dėl didelių išlaidų ateinančiais metais vyksiančiam Pasaulio futbolo čempionatui.

„Ant kryžiaus Jėzus yra vieningas su daugybe jaunų žmonių, kurie prarado tikėjimą politinėmis institucijomis, nes jose mato tik savanaudiškumą ir korupciją“, – sakė popiežius.

„Jis susivienija su jaunais žmonėmis, kurie prarado tikėjimą Bažnyčia ar netgi Dievu dėl nedarnos tarp krikščionių ir Evangelijos tarnų“, – pažymėjo Pranciškus, užsimindamas apie pedofilijos ir finansų skandalus, kurie krėtė Vatikaną pastaraisiais metais.

Vatikanas taip pat sunerimęs dėl Brazilijoje stiprėjančių evangelikų protestantų Bažnyčių ir sekuliarizmo plitimo daugiausiai gyventojų turinčioje katalikiškoje šalyje.

Šeštadienį Pranciškus pradės dalyvaudamas mišiose su vyskupaus, kunigais ir klierikais, o vėliau susitiks su Brazilijos elito atstovais istoriniame Municipaliniame teatre.

Pradėdamas savo vizitą pirmadienį, popiežius pasisakė už „draugišką“ dialogą tarp Bažnyčios ir šalies politikų.

Šeštadienį vyksiantis susitikimas jam gali tapti proga apžvelgti kai kuriuos politinius, ekonomikos ir socialinius iššūkius, patiriamus šioje galingoje Lotynų Amerikos šalyje, taip pat ir neseniai įsiplieskusius neramumus visuomenėje, kovą su narkotikų kontrabanda ir skurdu.

Vėliau Pranciškus dalyvaus pietuose su Brazilijos kardinolais ir vyskupais bei savo palydos nariais.

Vakaro budėjimas ir sekmadienį vyksiančios baigiamosios mišios ketinta surengti kaimyniniame Gvaratibos rajone, tačiau pasirinktas laukas dėl lietaus virto purvynu, todėl pareigūnai nusprendė pakeisti renginių vietą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min