Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Rio de Žaneiro gubernatorius: Brazilijai reikia savo „Gvantanamo kalėjimo“

Brazilijai reikia „savo Gvantanamo“ nusikaltėliams laikyti, ketvirtadienį pareiškė Rio de Žaneiro valstijos gubernatorius ir naujojo ultradešiniųjų pažiūrų prezidento Jairo Bolsonaro politinis sąjungininkas Wilsonas Witzelis.
Wilsonas Witzelis
Wilsonas Witzelis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Jis turėjo galvoje JAV karinę bazę Kuboje, naudotą kaip eksteritorialus kalėjimas.

„Turime taip izoliuoti teroristus, kad visuomenė būtų nuo jų visiškai laisva“, – sakė W.Witzelis, kreipdamasis į Rio de Žaneiro miesto policijos pareigūnus.

W.Witzelis gubernatoriaus pareigas pradėjo eiti šią savaitę. Jis buvo išrinktas per rinkimus, į valdžią iškėlusius virtinę ultradešiniųjų pažiūrų politikų, įskaitant buvusį oro desantininką J.Bolsonaro, kuris antradienį buvo inauguruotas naujuoju šalies prezidentu.

W.Witzelis garsėja prieštaringais pareiškimais. Pavyzdžiui, po savo pergalės spalį vykusiuose rinkimuose jis pareiškė, kad policijos snaiperiai galėtų žudyti ginkluotus „nusikaltėlius“, įskaitant bet kurį žmogų, pastebėtą su ginklu, net jei nesama jokios grėsmės.

Tiek W.Witzelis, tiek J.Bolsonaro žada imtis griežtų priemonių nusikalstamumui pažaboti. 2017 metais šalyje, remiantis oficialiais duomenimis, buvo įvykdyta beveik 64 tūkst. nužudymų.

Kalbėdamas apie Gvantanamą gubernatorius turėjo galvoje iš Kubos nuomojamą JAV karinę bazę, kur kalinami įtariamieji, sulaikyti per Amerikos „karą su terorizmu“, pradėtą po 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių.

Šis sulaikymo centras nekart kritikuotas dėl žmogaus teisių pažeidimų ir dėl to, kad kaliniams nėra garantuojamas tinkamas procesas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius