Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugpjūčio pučas: antroji diena

Žmonės žygiuoja link Rusijos Baltųjų rūmų ir neša plakatą su užrašu „Ne fašizmui! Taip Jelcinui! Visi į streiką!“ (1991 m. rugpjūčio 19 d.).
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žmonės žygiuoja link Rusijos Baltųjų rūmų ir neša plakatą su užrašu „Ne fašizmui! Taip Jelcinui! Visi į streiką!“ (1991 m. rugpjūčio 19 d.).
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rugpjūčio 20-ąją, antrąją pučo dieną, perpiet, perversmininkų komitetas paskelbė apie tądien Maskvoje nuo 23 val. iki 5 val. ryto įvedamą komendanto valandą. Šis pranešimas buvo suprastas kaip ženklas, kad Baltųjų rūmų puolimas yra neišvengiamas.

Prie šalies vyriausybės pastato susibūrusi minia ėmė ruoštis agresijos atlaikymui. Aplink rūmus buvo statomos barikados. Kai kurie žmonės buvo ginkluoti, tačiau didžioji dalis savanorių jokių ginklų neturėjo. Keli tankai, kuriems vadovavo majoras Evdokimovas, prisiekęs savo ištikimybę Rusijos Sovietinei Federacinei Socialistinei Respublikai, nuo Baltųjų rūmų buvo patraukti išvakarėse.

Laikinai Baltūjų rūmų gynybos būstinei vadovavo generolas Konstantinas Kobetsas. Jam į pagalbą, ginti vyriausybės pastato, atėjo keletas generolų ir vyresniųjų pareigūnų, kurių kai kurie jau buvo išėję į pensiją.

Popiet KGB vadas Vladimiras Kriučkovas kartu su SSRS gynybos ministru Dmitrijumi Jazovu ir vidaus reikalų ministru Borisu Pugo galiausiai nusprendė pulti Baltuosius rūmus. Šiam sprendimui pritarė ir kiti GKČP nariai. KGB generolas, V.Kriučkovo pavaduotojas Genadijus Agejevas ir armijos generolas, D.Jazovo pavaduotojas Vladislavas Ačalovas suplanavo operaciją „Griaustinis“. Operaciją turėjo  įgyvendinti „Alfa“ grupė ir „Vympel“ dalinys kartu su desantininkų, Maskvos OMON, Dzeržinskio motorizuotųjų šaulių divizijos, trijų tankų ir sraigtasparnių eskadrono pagalba.

„Alfa“ grupės vadas generolas Viktoras Karpuchinas ir kiti vyresnieji „Alfa“ grupės pareigūnai, kartu generolu Aleksandru Lebedevu prasiskynė sau kelią per Baltuosius rūmus apsupusią minią ir įvertino galimybę įvykdyti suplanuotą operaciją. Tai padarę V.Karpuchinas ir „Vympel“ dalinio vadas pulkininkas Beskovas pabandė įtikinti G.Agejevą, kad suplanuota operacija žlugs ir tik bus pralietas kraujas.

Sulaukęs palaikymo, A.Lebedevas sugrįžo į Baltuosius rūmus ir slapta informavo čia įsikūrusią laikiną gynybos būstinę, kad puolimas prasidės 2 val. ryto.

VIDEO: The 1991 Soviet Union Revolution
 

VIDEO: AUGUST 19,1991.MOSCOW,USSR AND SMORCZEWSKI-POTOCKI,PART-1

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min