Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjo 11-oji Barselonoje šventė – minima Katalonijos diena

Katalonijos diena Barselonoje
Pauliaus Cuberos nuotr. / Katalonijos diena Barselonoje
Šaltinis: Specialiai 15min.lt iš Barselonos
0
A A

Nacionalinė Katalonijos diena kiekvienų metų rugsėjo 11-ąją Barselonoje ir visame Katalonijos regione sustabdo gyvenimą. Į gatves plūsta minios žmonių, pasidabinusių raudonos ir auksinės spalvos Katalonijos vėliavomis, vadinamomis „Senyera“. Būtent šią dieną 1714 metais Ispanijos karalius Filipas V po 14 mėnesių trukusios apgulties užėmė Barseloną ir katalonai prarado nepriklausomybę. Vis dėlto, katalonai nebūtų katalonai – šią dieną jie žymi ne ašaromis, o nuostabia švente.

Nuo pat ryto Barselonos gatvės nusidažė raudonai-auksine „Senyeara“ vėliavos spalva. Mieste nedirbo daugelis parduotuvių ir įstaigų, jautėsi pakili nuotaika.

Su draugais ir šeimomis į gatves suplūdę katalonai skandavo nepriklausomybės šūkius ir kitas dainas, žygiavo miesto gatvėmis. 

Mieste buvo tūkstančiai žmonių, daugelyje gatvių sustojo eismas, katalonai prisėsdavo tiesiog ant šaligatvio ir užkandžiavo, gaivinosi gėrimais.

Viskas, ką tik akys matė buvo nudažyta raudona ir auksine spalvomis, net gatvės prekeiviai šią dieną pardavinėjo tik Katalonijos vėliavas ir marškinėlius. 

Vienoje pagrindinių miesto susibūrimo vietų, Ispanijos aikštėje, žmonės išdėliojo didžiulį šūkį „We Want Independence“ – Mes norime nepriklausomybės,

Be Katalonijos vėliavų gatvėse buvo matyti ir nemažai nepriklausomybės nuo Ispanijos taip pat siekiančio Baskijos regionio, referendume dėl atsiskyrimo nuo Didžiosios Britanijos balsuosiančios Škotijos bei Tibeto vėliavų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min