Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rugsėjo 11-osios atakas minintys JAV kariai Afganistane sulaukė mirtininko išpuolio, sužeista beveik 90 žmonių

JAV kariai Afganistane paminėjo Rugsėjo 11-osios atakas.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / JAV kariai Afganistane paminėjo Rugsėjo 11-osios atakas.
Šaltinis: BNS
0
A A

Amerikiečių kariai sekmadienį bazėse visame Afganistane, kur ir praėjus lygiai 10-čiai metų po Rugsėjo 11-osios atakų tebevyksta karas su terorizmu, paminėjo tų 2001-ųjų atakų aukų atminimą.

Primindamas apie Afganistaną tebekankinantį smurtą, vienas Talibano mirtininkas šalies centriniame regione prie įvažiavimo į avangardo postą susprogdino sprogmenų prikrautą sunkvežimį. Per šį išpuolį buvo sužeista beveik 90 žmonių, iš kurių maždaug 50 yra JAV kariai.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė Talibanas – toks pareiškimas pasirodė talibų interneto svetainėje.

JAV armijos atstovas majoras Davidas Eastburnas sakė, kad tarp žmonių, sužeistų per šeštadienio išpuolį Afganistane, yra 50 JAV karių ir 15 afganų. Kol kas neaišku, kas yra likę sužeisti žmonės.

„Tai įvyko 17.15 val. šeštadienį. Tai sprogo netoli įvažiavimo į kovinį avanpostą. Sužeisti 89, sienoje 20 pėdų (6 m skersmens) skylė“, – sakė jis.

NATO Tarptautinės saugumo paramos pajėgos (ISAF) savo pareiškime nurodo: „Talibano sprogdintojas mirtininkas vakar prie įvažiavimo į Sajed Abado kovinį avanpostą Vardako provincijoje susprogdino didelį, automobilyje padėtą savadarbį sprogstamąjį užtaisą“.

Minėjimai – visoje Afganistano teritorijoje

Pradedant tokiomis didelėmis bazėmis kaip Bagramas šiaurėje ir Kandaharas pietuose, ir baigiant dulkinais atokiais fronto su Talibanu linijos avanpostais, JAV kariai tylos minute paminėjo tuos beveik 3 tūkst. žmonių, kurie prieš dešimtmetį žuvo jų tėvynėje.

Praėjus mėnesiui po Rugsėjo 11-osios atakų Jungtinės Valstijos su sąjungininkais įsiveržė į Afganistaną ir nuvertė Talibano režimą, kuris teikė prieglobstį „al Qaeda“ ir jo lyderiui Osamai bin Ladenui. Bet vėliau Talibanas atsigavo ir dabar vadovauja kruvinam sukilimui.

Šis karas Amerikai jau kainavo 444 mlrd. dolerių. Be to, JAV įsikūrusio Browno universiteto duomenimis, žuvo 33 877 žmonės – užsienio ir afganų kariai, civiliai gyventojai ir sukilėliai.Operatyvinėje avangardo bazėje „Fenty“ Afganistano rytuose esančiame Džalalabado mieste šimtai JAV karių auštant atsikėlė dalyvauti maldos ir atminimo ceremonijose. JAV ir brigados vėliavos buvo nuleistos iki pusės stiebo.

„Tai prasidėjo čia ir baigsis čia“, – miniai pasakė viršila Andrew Spano, perskaitęs šiame Afganistano rajone žuvusių JAV karių vardus.

Jis paprašė vėliau sekmadienį tylos minute paminėti tą akimirką, kai prieš 10 metų pirmasis teroristų užgrobtas lėktuvas rėžėsi į Pasaulio prekybos centrą Niujorke „ir atvedė mus prie šio momento, kurį išgyvename kaip tik dabar“. „Nuo tos akimirkos mūsų gyvenimai amžiams pasikeitė ir mes to niekada nepamiršime“, – sakė jis.

JAV ambasadoje Kabule užsienio pajėgų Afganistane vadas, JAV generolas Johnas Allenas ir ambasadorius Ryanas Crockeris drauge su dešimtimis ambasados darbuotojų ir karių dalyvavo ceremonijoje, kurios metu iki pusės stiebo buvo nuleista JAV vėliava, buvo meldžiamasi ir sakomos kalbos.

J.Allenas sakė, kad nors 10 karo metų buvo sunkūs, pastangos dedamos teisinga linkme.

„Pastarieji 10 metų nebuvo lengvi. Ir tarptautinė koalicija, ir afganai patyrė daug vargų. Patyrėme nesėkmių ir sunkių momentų. Žinoma, iššūkių bus ir ateityje. Bet šiandien, šią šventą atminimo dieną, galiu tvirtai pasakyti, kad drauge einame keliu į sėkmę Afganistane“, – pažymėjo jis.

R.Crockeris pripažino, kad daugelis amerikiečių „yra pavargę“ po 10-ies karo ir JAV aukų metų.   Iki šiol Afganistane jau žuvo 1 750 amerikiečių.

„Kai kurie namuose klausia: „Kodėl mes čia?“ Tai buvo ilga kova ir žmonės yra pavargę. Priežastis paprasta: „al Qaeda“ nėra čia, Afganistane, ir todėl esame mes. Esame čia, kad daugiau niekada dar viena Rugsėjo 11-oji neateitų iš Afganistano žemės“, – sakė ambasadorius.

Šis karas Amerikai jau kainavo 444 mlrd. dolerių. Be to, JAV įsikūrusio Browno universiteto duomenimis, žuvo 33 877 žmonės – užsienio ir afganų kariai, civiliai gyventojai ir sukilėliai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min