TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Rugsėjo 11-osios teroro aktų organizatoriui pagaliau paskirta teismo diena

Po ilgo atidėjimo teroro aktų organizatorius Khalidas Sheikhas Mohammedas pagaliau bus teisiamas, o kartu su juo dar keturi bendrininkai. Teroro aktų organizatorių teismo diena numatyta 2021 metų sausio 11-oji, taigi praėjus 20 metų po teroristinių išpuolių JAV.
Khalidas Sheikhas Mohammedas
Khalidas Sheikhas Mohammedas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Teismas turėtų įvykti Gvantanamo kalėjime, Kuboje, kur ir kali kaltinamieji. Prognozuojama, kad pagrindinis atakų organizatorius Khalidas Sheikas Mohammedas sulauks mirties nuosprendžio, rašo CNN.

Jis kaltinamas ne tik rugsėjo 11-osios išpuolių surengimu, nusinešusiu beveik tris tūkstančius gyvybių, bet ir 1998 metais surengtais JAV ambasados Kenijoje ir Tanzanijoje susprogdinimu, taip pat kitais išpuoliais.

Jis buvo sulaikytas Pakistane 2003 metais, o 2006 m. perkeltas į Gvantanamo kalėjimą. JAV administracija ne kartą sulaukė kritikos, kad teroro aktų organizatorių įkalinimas iki teismo užsitęsė pernelyg ilgai.

Baracko Obamos administracija siekė patraukti K.Sh.Muhammedą į karinį tribunolą iškart po to, kai jis buvo perkeltas į Gvantanamą, bet opozicija Kongrese sutrukdė šiems planams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Užsisakykite 15min naujienlaiškius