Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gegužės 2d. 21:30

Rumunijos sostinėje atidengta Romos imperatoriaus Trajano statula susilaukė gausios kritikos

Rumunijos gyventojų pajuokos susilaukė sostinėje šalia Nacionalinio istorijos muziejaus atidengta statula, vaizduojantį nuogą Romos imperatorių Trajaną su vilku rankose.

Bronzinės statulos autorius Vasile Gorduz (1931-2008) taip simboliškai pavaizdavo rumunų tautos atsiradimą iš romėnų ir dakų, bei jų simboliu tapusį žvėrį – vilką.

Tačiau praeivių ir interneto lankytojų kritikos susilaukė ne tik keista statulos poza, herojaus nuogumas, bet ir pats vilkas, aplink kurio kaklą apsivijęs keistas daiktas primena dakų vėliavą.

„Dar niekada nemačiau tokio grotesko: vilko su pitbulio galva, driežo uodega ir augliu ant kaklo, kurį neša vyriškis, akivaizdžiai susidrovėjęs dėl savo nuogumo“, – sakė viena ketvirtą dešimtį pradėjusi praeivė.

Muziejaus kuratorius Ernestas Oberlanderis Tarnoveanu menininko darbui taip pat nebuvo gailestingas.

„Nesu koks nors davatka arba konservatorius, tačiau tokios statulos nereikėjo statyti dėl ginčytinos jos meninės vertės“, – sakė jis interviu AFP ir pridūrė, kad anksčiau ar vėliau ji bus iškelta kitur.

Tuo tarpu interneto svetainės knibždėte knibžda ironiškų internautų komentarų.

„Nesuprantu, vyrukas – be apatinių, o laukinis vilkas – su šaliku ant kaklo. Tai dabar šilta, ar šalta?“ – klausia NL svetainėje HotNews.ro.

„Bukarešto meras tik ką atidengė pirmąjį paminklą Rumunijos beglobiams šunims“, – rašo humoristinė internetinė svetainė „Times New Roman“.

„Tikrasis skulptūros pavadinimas: Rumunas, sumokėjęs visus savo mokesčius“,  – priduria skaitytojas Souske.

Temos: 1 Kritika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min