-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusai balsuoja vietos valdžios rinkimuose – opozicija nustumta į šoną

Rusai sekmadienį balsuoja vietos valdžios rinkimuose, kurie turi patvirtinti valdančiosios partijos dominavimą, nepaisant Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno vadovaujamos opozicijos atkaklios kampanijos. Rinkimų apylinkės Rusijos Tolimuosiuose Rytuose buvo atidarytos šeštadienį 23 val. Maskvos (ir Lietuvos) laiku.
Rusai balsuoja rinkimuose
Rusai balsuoja rinkimuose / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Rusijoje prasidėjo viena balsavimo diena. Pirmos buvo atidarytos rinkimų apylinkės Kamčiatkoje ir Čiukčių autonominėje apygardoje“, – paskelbė centrinė rinkimų komisija.

Visoje šalyje balsuoti gali 59 mln. rusų; šiuose rinkimuose nedalyvauja tik sostinė Maskva. Iš viso vyksta 10 000 atskirų balsavimų, o pagrindinis dėmesys krypsta į 21 regioną, renkantį naujus gubernatorius, ir vienuolika, renkančių regioninius parlamentus.

Šių vietos valdžios rinkimų rezultatai bus laikomi svarbiu rodikliu prieš kitų metų parlamento rinkimus.

Ekspertai sako, kad balsavimu jau manipuliavo Kremlius, kuris sutrukdė opozicijos kandidatams dalyvauti arba, jei jiems vis dėlto pavyko iškelti savo kandidatūras, blokavo jų prieigą prie žiniasklaidos.

Iki šeštadienio ryto rinkimų stebėjimo grupė „Golos“ jau buvo gavusi pranešimus apie daugiau kaip 1 000 įtariamų sukčiavimo dėl rinkimų atvejų visoje šalyje.

Valdančioji partija „Vieningoji Rusija“ visoje šalyje turėtų gauti 67 proc. balsų, rodo šio mėnesio pradžioje atlikta Levados centro apklausa.

Antroje vietoje tikriausiai liks Komunistų partija, turinti gauti tik maždaug 10 proc. balsų, nustatė ši nepriklausomos agentūra.

Liberali opozicinė partija „Jabloko“ visoje šalyje pristato 1 500 kandidatų, kurių vienas siekia gubernatoriaus posto, bet Levados centro apklausa parodė, kad ši partija gaus tik 1 proc. balsų.

Kremliaus priešininkų koalicija „RPR-Parnas“, tarp kurios lyderių yra charizmatiškasis demaskuotojas A.Navalnas ir buvęs premjeras Michailas Kasjanovas, kaimiškame Kostromos regione sugebėjo iškelti tik du savo kandidatus, nes kitus buvo atsisakyta įregistruoti.

Per kampaniją Kostromoje vienas tų kandidatų, garsus opozicijos politikas Ilja Jašinas, buvo trumpam sulaikytas, o šios partijos jaunimo organizacijos koordinatorius buvo sumuštas.

Bendrai nesitikima, kad rinkėjų aktyvumas bus labai didelis. Pernai vietos valdžios rinkimuose Rusijoje dalyvavo tik tiek daugiau nei 21 proc. rinkėjų.

Pirmą kartą per daugiau kaip dešimtmetį rinkėjams šiuose rinkimuose buvo leista balsuoti iš anksto ir buvo pranešta, kad regionų pareigūnai organizavo masinį išankstinį balsavimą, siekdami padidinti dalyvaujančių rinkėjų skaičių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius