Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 28, 21:30

Rusai bėga, bet mobilizacija pasiveja – padėtis pasieniuose vis labiau įtempta

Kremlius išsiuntė dar daugiau pajėgų, kad sustiprintų savo šlubuojančią karo su Ukraina kampaniją, tik šįkart tie daliniai juda ne į Ukrainą, o prie Rusijos sienų su kitomis šalimis, kur antradienį buvo pilna jaunų rusų vyrų, bandančių kažkokiu būdu pasprukti iš šalies.
Mobilizacija Rusijoje Tik prenumeratoriams
Mobilizacija Rusijoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Rusams lieka vis mažiau galimybių pabėgti nuo praėjusią savaitę paskelbto šaukimo į tarnybą įsakymo – Federalinė saugumo tarnyba išsiuntė šarvuočius prie sienų, kur kai kuriems išvykimo laukiantiems vyrams buvo įteikti šaukimo į kariuomenę dokumentai, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Skubėjimas prie sienų prasidėjo praėjus kelioms valandoms po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas praėjusią savaitę paskelbė apie mobilizaciją, kuri paveikė šimtus tūkstančių rusų, ir nuo to laiko srautas tik auga.

„The New York Times“/Nicole Tung nuotr./Ukrianiečių suitats rusų karys
„The New York Times“/Nicole Tung nuotr./Ukrianiečių suitats rusų karys

Nors Kremlius atmetė pranešimus, kad netrukus gali uždrausti beveik visiems karinio amžiaus vyrams išvykti iš šalies, daugelis rusų nenori rizikuoti.

Antradienį prie Sakartvelo, Kazachstano ir net Mongolijos sienų jų skaičius toliau didėjo, kartais didindamas įtampą.

Kazachstane, atsakydamas į raginimus uždaryti apie 7 400 kilometrų ilgio sieną su Rusija, prezidentas Kasimas-Jomartas Tokajevas paragino „elgtis žmogiškai, turėti kantrybės ir būti organizuotiems“, sakydamas, kad rusai „buvo priversti išvykti dėl dabartinės beviltiškos padėties“.

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min