Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija 2008 metais užkirto kelią NATO plėtrai, pareiškė Dmitrijus Medvedevas

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas
Šaltinis: BNS
0
A A

Jeigu Maskva nebūtų ėmusis ryžtingų veiksmų Kaukaze 2008 metais, NATO sienos būtų žymiai išplėstos, pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas per susitikimą su Pietų karinės apygardos karininkais.

„Jeigu 2008 metais mes būtume sudrebėję, būtų jau kitoks geopolitinis išsidėstymas, ir virtinė šalių, kurias buvo mėginama dirbtinai atitempti į Šiaurės Atlanto aljansą, tikriausiai būtų buvusios ten“, – sakė D.Medvedevas.

Jis pažymėjo, jog Rusija neprieštarauja ginkluotosioms pajėgoms gretimose šalyse, bet susirūpinusi dėl to, kad prie jos sienų pasirodė karinis blokas, kuris „sudaro mums tam tikrus nepatogumus“.

„Mes dabar išvengėme tiesioginės konkurencijos, bet, reikia pripažinti, skiriasi mūsų sampratos, kaip reikia spręsti kai kuriuos uždavinius saugumo srityje“, – pridūrė jis.

Savo ruožtu Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO Dmitrijus Rogozinas, dalyvaujantis susitikime, pareiškė nuomonę, kad NATO apsiriko 2008 metais, nes nesitikėjo aktyvių Rusijos veiksmų Kaukaze, be kurių, pasak jo, į Aljanso sudėtį jau galėjo įeiti Ukraina ir Gruzija.

D.Medvedevas pareiškė, kad 2008 metų karas su Tbilisiu, kurį Kremlius vadina Gruzijos privertimu laikytis taikos operacijos, buvo „visiškai būtinas“.

„Jie realiai tikėjosi visiškai kitokio atsako – ir politinio atsako, kurį, žinoma, turėjo duoti šalies vadovybė, vyriausiasis kariuomenės vadas, ir karinio atsako. Jie dėl visų šių atsakų apsiriko. Tai iš tikrųjų lieka istorijoje, kad ir kas ten būtų kalbama“, – sakė dėl to D.Medvedevas.

Trumpas Gruzijos ir Rusijos karas 2008 metų rugpjūčio 7 dieną kilo dėl Pietų Osetijos, kai NATO nariu siekiantis tapti Tbilisis pamėgino jėga susigrąžinti šio separatistinio regiono kontrolę. Jis baigėsi rugpjūčio 12 dieną pagal ugnies nutraukimo sutartį, sudarytą tarpininkaujant Europos Sąjungai (ES).

Praėjus dviem savaitėm po karo Rusija pripažino Pietų Osetijos ir kito separatistinio Gruzijos regiono – Abchazijos nepriklausomybę.

Šį Maskvos žingsnį pasmerkė didžioji dauguma pasaulio valstybių, kurios šiuos regionus tebelaiko Gruzijos teritorijos dalimi.

D.Medvedevo manymu, karas su Gruzija buvo būtinas

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pareiškė tebesąs įsitikinęs, kad 2008 metų karas su Tbilisiu, kurį Kremlius vadina Gruzijos privertimu laikytis taikos operacijos, buvo „visiškai būtinas“.

„Laikas greitai lekia, praėjo jau daugiau nei treji metai, bet svarbiausia, kad mūsų požiūriai, to laiko įvykių vertinimai nesikeičia“, – pareiškė valstybės vadovas pirmadienį per susitikimą su kariais 58-osios armijos štabe.

D.Medvedevas pabrėžė, jog „buvo visiškai būtini mūsų armijos veiksmai gelbėti daug piliečių, kad grėsmė, kuri tuo metu kilo iš Gruzijos teritorijos, būtų sumažinta“.

„Tai visiškai pavyko“, – konstatavo prezidentas.

D.Medvedevas pavadino savo šiandieninį atvykimą į Vladikaukazą „gana netikėtu“.

„Manau, teisinga reguliariai pabendrauti su karininkais“, – pridūrė jis ir priminė, kad jau ne kartą buvo 58-osios armijos štabe.

D.Medvedevas pranešė, kad „šiandien, dalyvaujant Ginkluotųjų pajėgų vadovybei, buvo atidengtas paminklas, skirtas to laiko (2008 metų rugpjūčio) įvykiams ir kariams, kurie dalyvavo Gruzijos privertimo laikytis taikos operacijoje“.

Paminklinio ženklo atidengimo ceremonijoje dalyvavo gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas ir Saugumo tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min