Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija aiškina, kad povandeninio laivo paieškos zonoje ratus sukantis tanklaivis laukia krovinio

Rusijos povandeninio laivo paieškos
TT NEWS AGENCY/SVANPIX nuotr. / Rusijos povandeninio laivo paieškos
Šaltinis: 15min
0
A A

Švedijos ginkluotosios pajėgos pirmadienį toliau tęsia nelaimės signalą siuntusio Rusijos povandeninio laivo paieškas netoli Stokholmo, rašo naujienų svetainė thelocal.se. Tuo tarpu Kremliaus propagandinė naujienų agentūra RT skelbia, kad ieškomas povandeninis laivas neva tikriausiai yra olandų.

14.48 val. Rusijos versija: prie Švedijos besisukiojantis tanklaivis laukia krovinio

Rusijos įmonei „NovoShip“ priklausantis laivas „NS Concord“ jau kelias dienas suka ratus beveik toje pačioje vietoje, kur, manoma, gali būti Rusijos povandeninis laivas. „NS Concord“ išplatintame pranešime teigiama, kad laivas laukia naftos krovinio iš Primorsko jūrų uosto, kurį tuomet plukdys į JAV. Šiuo metu tanklaivis dreifuoja laukdamas nurodymo plaukti į uostą.

„Mes esame pamaloninti padidėjusio Švedijos ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio „NS Concord“ laivui. Tačiau turiu pranešti, kad nėra nieko neįprasto dėl laivo judėjimo, nes jis laukia krovinio. Skirtinguose pasaulio vandenynuose dešimtys laivų gali dreifuoti laukdami krovinių. Artimiausiomis dienomis mes plauksime į Primorską. Pakrovimas numatomas spalio 23 dieną“, – pranešime spaudai cituojamas „NovoShip“ prezidentas Jurijus Cvetkovas.

NS Concord suka ratus Baltijos jūroje
NS Concord suka ratus Baltijos jūroje

12.59 val. Olandų ambasada neigia Rusijos šaltinio informaciją

Nyderlandų ambasa Švedijoje atmetė Rusijos aiškinimus, kad prie Stokholmo krantų esą yra ne rusų, o olandų povandeninis laivas.

Jeigu tai būtų mūsų povandeninis laivas, Švedijos pareigūnai apie jį būtų informuoti, – teigia Nyderlandų ambasada

„Praėjusią savaitę mes kartu su Švedija dalyvavome pratybose, tačiau nesustojome Švedijos vandenyse, – aftonbladet.se cituoja ambasados atstovą spaudai. – Jeigu tai būtų mūsų povandeninis laivas, Švedijos pareigūnai apie jį būtų informuoti“.

Pasak atstovo, šiuo metu olandų laivas yra Talino uoste. „Galiu 100 proc. patikinti, kad jis yra ne tas, kuris sukėlė tarnybas“, – teigė jis.

Papildyta 12.06 val. Rusija aiškina, kad tai – olandų laivas

RT šaltinis Rusijos Gynybos ministerijoje aiškina, kad pranešimuose apie prie Stokholmo ieškomą Rusijos povandeninį laivą neatitinka realybės – esą laivas tikriausiai priklauso Nyderlandams.

Pasak šaltinio, Nyderlandų „Walrus“ klasės povandeninis laivas „Bruinvis“ praėjusią savaitę buvo Baltijos jūroje netoli Stokholmo.

„Spalio 17 dieną olandų povandeninis laivas „Bruinvis“ atplaukė į Estijos uostą Taline, ir tikriausiai dabar plaukė atgal. Tikiuosi, ši informacija padės Švedijos kariniam laivynui jį rasti, plaukiantį į vieną iš Nyderlandų karinių jūrų bazių“, – teigė šaltinis.

Švedijos kariuomenė tęsia Rusijos povandeninio laivo paieškas

„Operacija tęsiasi dieną ir naktį“, – teigė Švedijos kariuomenės atstovas Dagas Enanderas.

Švedijos ginkluotųjų pajėgų kariniai laivai ir sausumos pajėgos šiuo metu yra Stokholmo archipelage, nuo Moja salos šiaurėje iki Orno pietuose.

„Naudojame turimus daviklius, kuriais ieškome tiek iš sausumos, tiek iš vandens“, – tvirtino D.Enanderas.

Kariuomenės atstovas tikino, jog Rusijos povandeninio laivo paieškos tęsis dar bent keletą dienų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min