„Kaip visada, apgailestaujame dėl to. Manome, kad tokio pobūdžio sprendimai neatitinka nei ES valstybių narių, nei Rusijos Federacijos interesų. Rusija, kaip ir anksčiau, laiko šias sankcijas neteisėtomis ir iš esmės neteisingomis“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
„Nepaisant to mes, žinoma, ir toliau esame nusiteikę siekti geresnių santykių su Briuseliu“, – pridūrė jis.
Ekonominės sankcijos Rusijai buvo įvestos 2014 metais, po to, kai virš prorusiškų separatistų kontroliuotos teritorijos Ukrainos rytuose liepą buvo numuštas „Malaysia Airlines“ laineris „Boeing 777“ su 298 žmonėmis.
Praėjusių metų rugsėjį šią katastrofą tirianti tarptautinė komisija paskelbė preliminarias išvadas, kad lėktuvą numušęs raketų „žemė–oras“ kompleksas buvo atgabentas iš Rusijos ir vėliau vėl buvo į ją grąžintas.
Prognozuotas sprendimas pratęsti sankcijas buvo priimtas ES viršūnių susitikime Briuselyje, kuriame patvirtintas naujas susitarimas dėl glaudesnio bendradarbiavimo gynybos srityje.









