Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija atkakliai siūlo Vokietijai nuspręsti Ukrainos likimą dviese

Vladimiras Putinas ir Angela Merkel
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas norėtų Ukrainos likimą nuspręsti drauge su Angela Merkel
Šaltinis: 15min
0
A A

Kremliaus pasiuntiniai Vokietijai siūlė išspręsti susiklosčiusią situaciją Ukrainoje ignoruojant kitas šalis, tačiau iš to nieko nepešė. Šią informaciją duodamas interviu laikraščiui „Wyborcza“ atskleidė Vokietijos įgaliotinis Rusijos klausimais Gernotas Erleris.

„Kremliaus pasiuntiniai mus bandė įkalbėti dalyvaujant sąmoksle prieš Ukrainą, tačiau grįžo tuščioms rankomis“, – tikino G.Erleris.

„Rusai pakartojo, kad ES kliaunasi tik mumis. Nuolatos siūlo, kad Rusija ir Vokietija susitartų dėl Ukrainos,“ – tikino vienas prisistatyti nepanoręs šaltinis Vokietijos vyriausybėje.

Rusai pakartojo, kad ES kliaunasi tik mumis. Nuolatos siūlo, kad Rusija ir Vokietija susitartų dėl Ukrainos, – tikino vienas prisistatyti nepanoręs šaltinis Vokietijos vyriausybėje.

Vasarą su tokiu pasiūlymu į Berlyną atvyko Rusijos prezidento administracijos vadovas, o pirmąją gruodžio savaitę panašų pasiūlymą Vokietijos politikams išdėstė grupė Rusijos Valstybės Dūmos deputatų su užsienio reikalų komiteto pirmininku Aleksejumi Puškovu priešakyje.

Teigiama, kad Rusijos politikai susitikimuose su Vokietijos politikais kartojo frazes apie dialogo su Vakarais būtinybę ir kompromiso paieškas.

„Pakartojome jiems, kad dvišalės derybos dėl Ukrainos ateities neįmanomos. Vokietija nieko nedarys nepasikonsultavusi su kitomis ES šalimis“, – teigė G.Erleris ir neslėpė pasipiktinimo dėl Maskvos politikos.

„Nemaniau, kad rusai yra pasiryžę sunaikinti viską, ką mes pasiekėme. Į Rusiją žvelgėme kaip į partnerę. Kaip paaiškėjo, veltui“, – pridūrė politikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min