Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija atmeta kaltinimus tyčiniu amerikiečių diplomatų apsvaiginimu

Sergejus Riabkovas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Sergejus Riabkovas
Šaltinis: 15min
4
A A

Rusijos užsienio reikalų ministerija atmetė kaltinimus, kad du amerikiečių pareigūnai, atvykę į Rusija su diplomatiniais pasais ir dalyvavę konferencijoje Sankt Peterburge, buvo tyčia apsvaiginti. Maskvos teigimu, jie tiesiog vartojo per daug alkoholio.

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas antradienį pareiškė, kad JAV valstybės departamento kaltinimai dėl išpuolių prieš amerikiečių diplomatus yra nepagrįsti.

Laisvosios Europos radijas pirmadienį atskleidė skandalingą istoriją, nutikusią praėjusių metų lapkritį Sankt Peterburge. Jungtinių Tautų antikorupcijos konferencijoje dalyvavę amerikiečių pareigūnai buvo apsvaiginti, vienas jų buvo nugabentas į ligoninę, tačiau ten jam nesuteikta reikiama pagalba.

Manoma, kad pareigūnams svaiginančios medžiagos buvo įpiltos į gėrimus viešbutyje.

Tik dėl to, kad tai nebuvo aukščiausio rango diplomatai, JAV valstybės departamentas tuo metu neiškėlė incidento į viešumą. Rusijos pusė atsisakė bendradarbiauti, teigdama, kad nėra jokio tyčinio apsvaiginimo įrodymų, tad byla buvo nutraukta.

S.Riabkovo teigimu, amerikiečiai pareigūnai „tiesiog padaugino alkoholio“.

„Mes nesulaukėme jokios konkrečios informacijos iš Amerikos ambasados, netgi aukų pavardžių. Mūsų tyrimas rodo, kad tuo metu Sankt Peterburgo gydymo įstaigose nebuvo nei vieno kreipimosi iš JAV piliečių“, – aiškino Rusijos užsienio reikalų viceministras.

Jei jie, skirtingai nei pasakojama, tiesiog padaugino alkoholio, tai turėtų kaltinti tik patys save, – rėžė S.Riabkovas.

„Jei jie, skirtingai nei pasakojama, tiesiog padaugino alkoholio, tai turėtų kaltinti tik patys save“, – rėžė S.Riabkovas.

Jo teigimu, amerikiečių žvalgyba sustiprino spaudimą Rusijos diplomatams bei užsiminė, kad JAV organizuoja Rusijos pareigūnų pagrobimus trečiosiose šalyse.

Kaltina amerikiečius spaudimu

„Situacija, kurioje atsidūrė Rusijos diplomatai, vis blogesnė“, sakė S.Riabkovas.

Jis nurodė, kad bandymų verbuoti diplomatus per pastaruosius pustrečių metų „žymiai padaugėjo“.

„JAV žvalgybos tarnybos nevengia naudoti ir visiškai apgailėtinų spaudimo būdų – grasina pakenkti diplomatų šeimų narių sveikatai“, – sakė S.Riabkovas.

Jis taip pat apkaltino Vašingtoną, kad jis kuria „dirbtinus sunkumus“ ir „netikrus draudimus“ diplomatų veiksmams ir taip trukdo jiems kokybiškai atlikti savo pareigas.

S.Riabkovas Vašingtonui metė kaltinimus ir dėl „intensyvaus šnipinėjimo“ Rusijoje, prisidengiant diplomatų statusu. Anot jo, JAV kariuomenės atašė Maskvoje dažnai būdavo matomas šalia Rusijos strateginių karinių objektų.

Santykiai tarp Vašingtono ir Maskvos atvėso iki Šaltojo karo lygio. Abiejų šalių santykiai ypač paaštrėjo 2014 metais, kai Rusija aneksavo Krymą ir buvo apkaltinta pakursčiusi separatistinį konfliktą Rytų Ukrainoje. Be to, šalys niekaip nesusitaria dėl karo Sirijoje sprendinio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min