Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 spalio 7d. 15:39

Rusija plukdo „Iskander“ raketų sistemas į Kaliningradą

„Iskander“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Iskander“
Pasak gerai informuotų Estijos nacionalinio transliuotojo naujienų portalo err.eu šaltinių, Rusijos laivynas Baltijos jūra plukdo „Iskander“ raketų sistemą iš Rusijos Ust-Lugo uosto į Kaliningradą laivu.

Laivas, pavadinimu „Ambal“, šiuo metu plaukia Baltijos jūra, jo tikimasi sulaukti prie Kaliningrado dar šiandien.

„Iskander-M“ yra balistinių raketų sistema, sukurta sunaikinti strateginius objektus nutolusius 500-700 kilometrų atstumu.

2010 ir 2011 metais Rusijos 26-oji raketų brigada prie Peipaus-Pskovo ežero (jis yra rytų Estijoje ir Rusijos Pskovo srityje) buvo aprūpinta 12 tokių raketų sistemų.

ERR remiasi žurnalu Diplomaatia, kuris teigia, kad yra prielaidų, kad 152-oji raketų brigada, dislokuota Kaliningrade, 2012 ir 2013 metais taip pat supažindinta su „Iskander“.

Ši sistema yra skirta strategiškai svarbių objektų, tokių kaip aerodromų, uostų, geležinkelio sankryžų, karinių štabų ir t.t. naikinimui. Iš Kaliningrado sistema pasiekiami objektai nuo pietų Lenkijos ir centrinės Suomijos.

Pasak Estijos transliuotojo, tai, kad Rusijos karinis orlaivis ketvirtadienį pažeidė Estijos oro erdvę, gali būti susiję su šiandieniniu raketų sistemos gabenimu.

Pažeidinėja oro erdvę

Rusijos kariniai orlaiviai pažeidė Suomijos ir Estijos oro erdvę ketvirtadienį ir penktadienį.

Kaip pranešė Suomijos gynybos ministerija, rusų Su-27 karinis lėktuvas pažeidė šalies oro erdvę ketvirtadienį du kartus – 17 ir 21 val.

Lėktuvas tuo pačiu metu pažeidė Estijos oro erdvę netoli Vaindlo salos penktadienį po pietų. Kaip teigia Estijos gynybos pajėgos, lėktuvas šalies teritorijoje išbuvo mažiau nei minutę. Skrydžio planas nebuvo užpildytas, lėktuvo atsakiklis neveikė.

Estijos užsienio reikalų ministras iškvietė Rusijos ambasadorių ir įteikė notą.

Lietuvos KAM nekomentuoja estų pranešimų

Lietuvos krašto apsaugos ministerija penktadienį atsisakė BNS agentūrai detaliau komentuoti Estijos žiniasklaidos pranešimus apie Rusijos „Iskander“ raketų gabenimą į Karaliaučiaus sritį, tačiau pridūrė, kad Rusijos kariniai manevrai jau kurį laiką kelia nerimą.

„Netikėti kariniai patikrinimai, ginkluotės kaupimas Kaliningrado srityje ir jau nekartą išsakyti Rusijos planai dėl raketų „Iskander“ dislokavimo mums visada kėlė nerimą ir susirūpinimą. Tai neprisideda prie pasitikėjimo ir saugumo atmosferos kūrimo“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro atstovas spaudai Vaidotas Linkus.

„Mūsų valstybės atitinkamos institucijos nuolatos keičiasi žvalgybine informacija su kitomis NATO valstybėmis ir atidžiai seka situaciją šalia mūsų ir viso Aljanso sienų. Žvalgybinės informacijos mes nekomentuojame“, – pridūrė ministro atstovas.

Šiemet kovą paskelbtoje ataskaitoje Lietuvos karinė žvalgyba nurodė, kad viešojoje erdvėje dažnai svarstomas galimas operacinių – taktinių raketų kompleksų „Iskander“ dislokavimas Karaliaučiaus srityje Lietuvai potencialiai pavojingesnis dėl jo panaudojimo trikdant NATO sąjungininkų veiksmus regione, o taikiniams naikinti Lietuvos teritorijoje šį kompleksą panaudoti nėra būtinybės, nes tam teoriškai pakaktų jau esamų pajėgumų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min