Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija į Europos Parlamento rezoliuciją dėl žmogaus teisių padėties atsakė patarimu tvarkytis savo kieme

Rusijos vėliava
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos vėliava
Šaltinis: BNS
0
A A

Maskvoje Europos parlamento rezoliuciją dėl teisinės padėties Rusijoje pavadinta niekuo nepagrįstais kaltinimais ir siūloma spręsti pačioje Europoje esančias žmogaus teisių problemas.

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją, kuria reiškia didelį susirūpinimą dėl pastaruoju metu Rusijoje priimtų represinių įstatymų ir jų taikymo prieš nevyriausybines organizacijas, pilietinės visuomenės aktyvistus, žmogaus teisių gynėjus ir mažumų atstovus.

„Rezoliucijos turinys – nuvalkiotas nepagrįstų kaltinimų ir pretenzijų Rusijai rinkinys, ir dažnai, tiesiog faktų iškraipymas. Joje yra visko, išskyrus realų norą spręsti žmogaus teisių problemas Europoje“, – sakoma Rusijos Užsienio reikalų ministerijos žmogaus teisių įgaliotinio Konstantino Dolgovo komentaruose, paskelbtuose penktadienį Rusijos URM tinklalapyje.

Jis nurodė europarlamentarams – „jiems yra ką veikti savo pačių namuose“.

K.Dolgovas prikišo ir „masinius rusakalbių Latvijos ir Estijos gyventojų teisių ir teisėtų interesų suvaržymus, neonacizmo ir dešiniojo radikalaus ekstremizmo stiprėjimą, migrantų teisių pažeidimus, neproporcingos jėgos panaudojimą policijai vaikant demonstrantus ir daugybę kitų“ negerovių.

Anot K.Dolgovo, Europos Parlamente šios problemos puikiai žinomos, tačiau jie „lig šiol nesiėmė veiksmingų žingsnių joms spręsti – tai liudija giliai įsišaknijusius dvigubus standartus daugelio ES deputatų korpuso požiūriuose“.

Kaip jau buvo pranešta ketvirtadienį, europarlamentarai dar kartą paragino uždrausti išduoti ES vizas žmogaus teises pažeidusiems Rusijos pareigūnams bei įšaldyti jų turtą.

Europarlamentarai teigė esą labai susirūpinę pranešimais apie politinius teismo procesus Rusijoje ir tokių rimtų nusikaltimų kaip nužudymai, priekabiavimas ir smurtas neištyrimą, kaip matyti iš Sergejaus Magnickio, Michailo Chodorkovskio, Anos Politkovskajos ir kitų bylų. Europarlamentarai ragino Rusijos institucijas „veiksmingai, nešališkai ir nepriklausomai atlikti savo pareigas tam, kad nusikaltėliai būtų nubausti“.

Parlamentas taip pat reiškė didelį susirūpinimą dėl žinomo teisininko, kovotojo su korupcija ir visuomenės aktyvisto Aleksejaus Navalnio bylos ir apgailestauja dėl galimai politinio jo persekiojimo.

„EP dar kartą prašo ES Tarybą ir Europos Komisiją nustatyti vizų išdavimo apribojimus Rusijos pareigūnams, susijusiems su S.Magnickio byla ir kitais sunkiais žmogaus teisių pažeidimais, ir įšaldyti jų ES laikomą finansinį turtą. Savo ruožtu ES valstybės raginamos palengvinti vizų išdavimą persekiojamiems Rusijos politiniams aktyvistams“, – sakoma EP pranešime spaudai.

Jungtinių Valstijų Valstybės departamentas balandžio 12 dieną paskelbė 18 nepageidaujamų asmenų sąrašą. Tiems 18 asmenų buvo uždrausta išduoti Amerikos vizas dėl jų vaidmens viename sąmoksle grobstyti Rusijos iždo lėšas, o ši numanomų įvykių grandinė galiausiai baigėsi pareigūnus demaskavusio buhalterio S.Magnickio mirtimi.

EP rezoliucijoje taip pat Rusijos valdžia raginama nustoti registruoti nevyriausybines organizacijas ir politinius fondus kaip „užsienio agentus“, taip pat nebetaikyti šioms organizacijoms įkyrių patikrinimų, administracinių nuobaudų ir turto konfiskavimo. EP apgailestauja dėl to, kad kelios nevyriausybinės organizacijos jau yra teisiamos arba nuteistos ir reikalauja nutraukti šiuos tyrimus ir pašalinti nederamus nevyriausybinių organizacijų veiklos apribojimus.

Parlamentas ragina Rusijos valdžios institucijas užtikrinti politinį pliuralizmą, žiniasklaidos laisvę, įstatymo viršenybę, teismų nepriklausomumą ir nešališkumą, žodžio ir susirinkimų laisvę, taip pat veiksmingas nepriklausomas profesines sąjungas. Taip pat reiškiamas didelis susirūpinimas dėl Rusijos Dūmos priimto federalinio įstatymo dėl „homoseksualumo propagandos“ bei jo atitikmenų devyniuose Rusijos regionuose.

Rezoliucijoje, be kita ko, siūloma 2014-2020 metų ES daugiametėje finansinėje programoje numatyti gerokai didesnę Sąjungos finansinę pagalbą nevyriausybinėms organizacijoms ir pilietinei visuomenei.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min