2008-10-08 12:54

Rusija ir Baltarusija suvienys priešlėktuvinės gynybos sistemas

Rusija ir Baltarusija kitą mėnesį pasirašys susitarimą dėl savo priešlėktuvinės gynybos sistemų suvienijimo, trečiadienį sakė Rusijos aukšto rango pareigūnas, kurį cituoja naujienų agentūros „Interfax“ ir „RIA Novosti“.

Rusijos ir Baltarusijos regioninio bloko vadovas Pavelas Borodinas sakė neabejojantis, kad lapkričio 2 dieną abi šios šalys pasirašys susitarimą dėl vieningos priešlėktuvinės gynybos sistemos formavimo.

„Karine prasme, tai iš esmės yra gynyba nuo NATO“, – pridūrė P.Borodinas, Rusijos ir Baltarusijos Sąjunginės valstybės sekretorius. Jis kalbėjo prieš abiejų šalių gynybos pareigūnų trečiadienio susitikimą.

Rusijos ir Baltarusijos sąjunga buvo sukurta 1997 metais, siekiant vėl suvienyti šias dvi buvusias sovietines respublikas, tačiau integracijos pažanga buvo lėta ir daugelis šią sąjungą laiko simboline.

Susitarimas dėl priešlėktuvinės gynybos būtų didelis žingsnis į priekį šiam blokui, kuris daugiausia dėmesio skirdavo prekybos klausimams ir susitarimams dėl vizų, o gynybos srityje nuveikė nedaug.

„Mūsų vyriausybių ginkluotųjų pajėgų bendradarbiavimas gynybos sferoje toliau plėtojasi“, – per tą patį renginį sakė Rusijos gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas.

Trečiadienio susitikimas „sudarys sąlygas įgyvendinti užduotis, kurių tikslas – sukurti Sąjunginės valstybės gynybos sistemą vieningoje gynybinėje erdvėje“, sakė A.Serdiukovas, kuris turėjo omenyje tą regioninį paktą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą