Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 7d. 15:51

Rusija ir Baltarusija tęsia derybas dėl naftos tiekimų

Naftotiekis
AFP / Scanpix nuotr. / Naftotiekis
Rusijos ir Baltarusijos atstovai ketvirtadienį Maskvoje tęsia derybas dėl naftos tiekimo į Baltarusiją 2010 metais sąlygų, pranešė agentūrai „Interfax“ artimas deryboms šaltinis Baltarusijoje.

Pasak jo, Baltarusijos delegacija tęsia derybas ankstesnės sudėties: jai vadovauja ekonomikos ministro pavaduotojas Anatolijus Filonovas ir koncerno „Belneftechim“ pirmininkas Valerijus Kazakevičius.

„Baltarusijos ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Semaška, kuris turi įgaliojimus pasirašyti tarpvyriausybinį protokolą dėl naftos tiekimų į Baltarusiją, kol kas yra Minske, bet, kaip ir anksčiau, yra pasirengęs atvykti į Maskvą, jeigu bus pasiektas susitarimas ekspertų lygiu“, – pažymėjo šaltinis.

Trečiadienio vakarą pasirodė pranešimų, remiantis šaltiniais Baltarusijos delegacijoje, kad Rusija nutraukė derybas, kai derybininkų pozicijos jau buvo artimos suderinimui. Rusijos atstovai pareiškė, kad tęs derybas.

Anksčiau Rusija pareiškė, kad jeigu nebus pasirašytas susitarimas, nuo sausio 1 dienos Baltarusijai teks mokėti visą muito mokestį už naftą. Minskas savo ruožtu primygtinai reikalauja lengvatinio muitų režimo.

Taigi Rusija ir Baltarusija pradėjo 2010 metus be susitarimo dėl naftos tranzito. Naftos tranzitas per Baltarusiją į Europą tebevyksta, kaip ir tiekimai į Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklas, nes gruodyje iš anksto sumokėta už 1,126 mln. tonų.

Anksčiau Baltarusija nusiuntė Rusijai savo siūlymus raštu, kad būtų galima galutinai suderinti 2007 metų sausio 12 dienos tarpvyriausybinio Baltarusijos ir Rusijos susitarimą dėl naftos tiekimų pataisų protokolą.

Kadangi abi šalys iki 2009 metų pabaigos nesugebėjo suderinti naftos tiekimų 2010 metais sąlygų, Minskas mano, kad šis susitarimas tebegalioja, kol bus patvirtintos vyriausybių lygiu naujos naftos eksporto į Baltarusiją sąlygos.

Susitarime buvo nustatyta sumažinti standartinio Rusijos naftos eksporto muito koeficientą Baltarusijai ir nustatyti jai specialų muitą. 2009 metrais koeficientas buvo 0,356. 2009 metų lapkrityje Baltarusijos ir Rusijos finansų ministerijos suderino naudoti 2010 metų pirmajame pusmetyje mažesnį koeficientą 0,32.

Vėliau Rusija pasiūlė kitą naftos tiekimo į Baltarusiją tvarką – 6 mln. tonų vidaus vartojimui be muito mokesčio, o likusias 15,5 mln. tonų – su 100 proc. eksporto muito mokesčiu.

Šis siūlymas netenkina Minsko, kuris pabrėžia, kad jis kertasi su kuriama Baltarusijos, Rusijos ir Kazachstano muitų sąjunga.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

26:55
01:14
01:25

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min