Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 10, 17:24

Rusija ir ES susitarė dėl dujų tranzito priežiūros

Rusija ir Europos Sąjunga (ES) susitarė dėl dujų tranzito per Ukrainos teritoriją stebėsenos. Sutarimas pasirašytas Rusijos ministro pirmininko Vladimiro Putino rezidencijoje netoli Maskvos.
Rusijos ir ES atstovai pasirašė susitarimą dėl dujų tranzito per Ukrainą priežiūros.
Rusijos ir ES atstovai pasirašė susitarimą dėl dujų tranzito per Ukrainą priežiūros. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šią žinią šeštadienį perdavė Rusijos naujienų agentūra „Interfax“. Iš Rusijos pusės protokolą pasirašė koncerno „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris ir vicepremjeras Igoris Sečinas, o iš ES pusės – energetikos komisaras Andris Piebalgas ir Čekijos, šiuo metu pirmininkaujančios ES, pramonės ir prekybos ministras Martinas Rimanas.

Protokolo turinys kol kas neviešinamas. Anksčiau, sausio 10 dieną, Čekijos premjeras Mirekas Topolanekas pareiškė atvežęs į Maskvą naują sutarties variantą – greta jau keturių, pateiktų anksčiau. „Gazprom“ ne kartą apkaltino Ukrainą, kad būtent ji vilkina sutarties pasirašymą, tuo tarpu Ukraina atsikirtinėja, kad Rusija jai siūlo tokius variantus, su kuriais ji negali sutikti.

ES ir Rusijos pasirašytas dokumentas, greičiausiai, bus nuvežtas į Kijevą. Jeigu Ukraina pritars susitarimui, tada tarptautiniai stebėtojai, kurie jau atvyko į Kijevą, galės pradėti darbą. Tai yra pagrindinė „Gazprom“ sąlyga prieš atnaujinant dujų tiekimą į Europą per Ukrainos teritoriją.

„Gazprom“ atsisakė toliau tiekti dujas į ES per Ukrainą sausio 7 d., pareikšdamas, kad Ukrainos bendrovė „Naftogaz“ vagia ES skirtas dujas. Savo ruožtu Ukraina tikina, kad pasiima tik tas dujas, kurios reikalingos dujų transportavimui. Rusijos pusė tvirtina, kad tai yra nelegalu.

Dėl Rusijos ir Ukrainos dujų karo ir dujų tranzito į Europą nutraukimo daugelis Europos valstybių jau pradėjo taupyti turimas dujų atsargas ir ieškoti alternatyvių šilumos šaltinių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min