Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija ir Ukraina įsivėlė į mūšį dėl istorijos „Twitter“

Vladimiras Putinas Prancūzijoje
„Scanpix“/AP nuotr. / Vladimiras Putinas Prancūzijoje
Šaltinis: 15min
1
A A

Į diplomatinį konfliktą šiais laikais galima įsivelti ir „memais“ socialiniuose tinkluose. Būtent toks mūšis pastarosiomis dienomis užvirė tarp Ukrainos ir Rusijos, o kibirkštį, turbūt patys to nežinodami, įžiebė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Rusijos lyderis Vladimiras Putinas, rašo „BuzzFeed“.

V.Putinas, atvykęs į Prancūziją, kur iš E.Macrono išgirdo priekaištų dėl „Sputnik“ ir RT propagandos, nusprendė garsiai pasvarstyti, kaip toli siekia dvišaliai santykiai.

„Apsišvietusi Prancūzijos visuomenė žino Aną iš Rusios, Prancūzijos karalienę“, – pareiškė V.Putinas, taip primindamas Kijevo kunigaikštytę Aną Jaroslavną, XI amžiuje ištekėjusią už Henriko I.

Tokie žodžiai nepaliko nepastebėti „Twitter“ paskyroje @Ukraine, kuri skelbia esanti oficiali šalies paskyra šiame socialiniame tinkle. Antradienį jos kūrėjai paskelbė tokį pranešimą:

Žinutėje rašoma, kad Ana Jaroslavana 1051-1060 metais buvo Prancūzijos karalienė, karaliaus Henriko I žmona. Taip pat primenama, kad garsioji Reimso evangelija kildinama iš Kijevo didžiojo kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo bibliotekos.

Galiausiai pridedamas komentaras, kad „tuo metu Maskvos“ net nebuvo, o miesto vietoje plytėjo miškas. Iš tiesų Maskva rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą minima tik 1147 metais.

Tačiau paskyrą „Twitter“ turi ir Rusija, o iš jos ukrainiečiams buvo atsakyta: „Nepavydėkite, Ukraina. 1051 metais Kijevas buvo vieningos Rusios, į kurią įėjo dabartinių Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos teritorijos, sostinė.“

Vėliau pridurta: „Mes didžiuojamės bendra mūsų istorija ir dalinamės tuo pačiu istoriniu palikimu, kuris turėtų vienyti, o ne skaldyti mūsų tautas.“

Pridėtos ir Rusijos, Ukrainos bei Baltarusijos vėliavėlės, taip pat – Senojo Naugardo (dabar Naugarduko, – red.) nuotrauka.

Ukrainiečiai nenusileido ir dar kartą atsakė: „Kijevo Rusija apėmė ir dabartines Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Slovakijos, Moldovos (šios šalys žinutėje žymimos vėliavėlėmis, – red.) teritorijas. Prašome neskleisti „trigubos tautos“ nesąmonių ir laikytis tarptautinės teisės.“

Kijevui istorinė tematika jautri, nes V.Putinas anksčiau yra reiškęs susidomėjimą vadinamąja Novorusija – etnine Rusijos valstybe Europoje ir Azijoje.

Ukrainiečiai į tokią virtualią dvikovą įtraukė ir klipą iš populiaraus JAV animacinio serialo „Simpsonai“ („The Simpsons“).

Įsijungė ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas, kuris tviteryje pareiškė: „Problema su Rusija yra ne tai, kad ji bando nusavinti Prancūzijos karalienę Aną iš Kijevo, o tai, kad tikima, jog ji buvo rusė.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min