Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija Jungtinėms Tautoms neleido pasmerkti Mariupolio apšaudymo

Mariupolis
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Mariupolis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Rusija užkirto kelią Jungtinių tautų Saugumo Tarybai šeštadienį priimti prorusiškus teroristus kritikuojantį pareiškimą, kuriama smerkiamas išpuolis Mariupolyje. Šeštadienio ryte Rusijos ir Donbaso kolaborantų pajėgos apšaudė rytinę Mariupolio dalį – žuvo apie 30 žmonių, daugiau nei 100 – sužeisti.

Išpuolis sulaukė griežtos reakcijos iš pasaulio. Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Federica Mogherini įspėjo Rusiją, kad ji privalo imtis veiksmų skerdynių sustabdymui. JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pasmerkė siaubingą išpuolį ir pasiūlė Rusijai skelbti griežtesnes sankcijas. JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas paskelbė pareiškimą, kuriame griežtai pasmerkė ataką Mariupolyje, taip pat – teroristus, kurie nesilaiko paliaubų ir mėtosi provokuojamais pareiškimais apie didesnės teritorijos užėmimą. 

Didžioji Britanija pasiūlė Saugumo Tarybai priimti pareiškimą, kuriame atsispindėtų B.Ki-moono ir kitų valstybių politikų priekaištai, taip pat būtų paraginta pradėti tyrimą dėl Mariupolio apšaudymo raketomis. Tačiau, kaip rašo „The Guardian“, Rusija tam pasipriešino. Norint priimti pareiškimą, reikia, kad Saugumo Tarybos narės jam vienbalsiai pritartų.

„Rusija ką tik užblokavo pareiškimą nesutikdama į jį įtraukti viešų provokuojančių separatistų pareiškimų pasmerkimo“, – „Reuters“ sakė vienas diplomatas.

Rusijos misijos JT spaudos tarnyba išplatino pranešimą, kad susitarimas Taryboje nepasiektas, nes Didžiosios Britanijos delegacija reikalavo pasmerkti „savigynos pajėgų pareiškimus“. „Savigynos pajėgomis“ Rusija vadina iš prorusiškų teroristų ir profesionalių Rusijos karių sudarytas grupuotes Rytų Ukrainoje.

„Reuters“ gautoje JT pareiškimo kopijoje matyti, kad buvo siekta pasmerkti Donecko teroristų vadeivos Aleksandro Zacharčenkos žodžius, kuriais jis aiškiai pademonstravo, kad nenori jokių derybų.

Šeštadienį jis pareiškė, kad ataka Mariupolyje yra „geriausias paminklas visiems žuvusiems saviškiams“. Jis taip pat pažadėjo užimti daugiau teritorijų.

JT Saugumo Taryba yra aklavietėje nuo karo Ukrainoje pradžios. Krymą okupavusi ir į Donbasą ginklus, karinę techniką bei karius siunčianti Rusija turi veto teisę.

VIDEO: Vairuotojas patenka į apšaudymą Mariupolyje
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min