Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija kelia bylą „Euronews“ kanalui dėl Vladimiro Putino atvaizdo ir įteikė notą latviams

Taikinys su Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Taikinys su Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretu
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusija pirmadienį pareiškė, kad pradeda tyrimą dėl televizijos naujienų kanalo „Euronews“ reportažo, kuriame buvo parodyti ukrainiečių kariai, per pratybas šaudantys į prezidento Vladimiro Putino su Adolfo Hitlerio ūsais atvaizdo taikinį.

Rusijos telekomunikacijų priežiūros valdyba pranešė, kad nagrinės minėtą reportažą, gavusi vieno valdančiosios partijos deputato skundą, kuriame sakoma, kad toks įrašas yra įžeidimas Rusijos lyderiui ir visai rusų tautai, „kuri išgyveno Antrojo pasaulinio karo siaubus“.

Pasak priežiūros tarnybos „Roskomnadzor“ atstovo Vadimo Ampelonskio, kol kas anksti pasakyti, ar Rusijos valdžia imsis daugiau veiksmų, kad nubaustų Lione įsikūrusį televizijos kanalą.

Tačiau atstovas pridūrė, jog pripažinus, kad kokia nors žiniasklaidos priemonė yra atsakinga už neapykantos kurstymą, priežiūros tarnyba paprastai paskelbia oficialų papeikimą.

Pareigūnai turi teisę blokuoti tokio transliuotojo transliacijas šalyje, jeigu per metus jis gauna du tokius papeikimus.

„Toks atvejis bet kokiam kanalui būtų ne paprastas, ypač tokiam gerbiamam kaip „Euronews“ kanalas“, – sakė V.Ampelonskis naujienų agentūrai AFP.

Penktadienį keliomis kalbomis transliuojantis kanalas parodė, kaip kaukėti Ukrainiečių kariai šaudymo pratybose naudoja V.Putino portretą su pripaišytais A.Hitlerio ūsais.

Aš reikalauju, kad prokurorai pradėtų tyrimą ir įvertintų vaizdo įrašą, kuris kenkia Rusijos nacionaliniams interesams, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„Mes juos ruošiame karui, – paaiškino šaudymo instruktorius įraše. – Išgyventi karo sąlygomis ir sunaikinti priešą Rusijos karių okupacijos arba invazijos atveju“.

Tyrimo reikalavęs valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ deputatas Michailas Markelovas sako, kad kanalas turi oficialiai atsiprašyti už šį reportažą.

„Aš reikalauju, kad prokurorai pradėtų tyrimą ir įvertintų vaizdo įrašą, kuris kenkia Rusijos nacionaliniams interesams“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

Savo laiške priežiūros tarnybai ir generalinei prokuratūrai deputatas rašo, kad šaudymo pratybų įrašas „kursto rasinę neapykantą ir neapykantą žmogui“.

Maskva reikalauja bausti per Latvijos televiziją rodyto siužeto autorius

Latvijoje Rusijos ambasada Latvijos užsienio reikalų ministerijai pateikė notą, kurioje reikalaujama patraukti atsakomybėn per Latvijos televizijos kanalą LTV rodyto vieno siužeto užsakovus ir gamintojus; šiuo siužetu atskleidžiamos Rusijos pastangos verbuoti samdinius kovoms Ukrainoje.

„Tikimės, kad Latvijos URM ir specialiosios tarnybos imsis reikalingų priemonių, kad būtų patraukti jo (minėto siužeto) užsakovai ir gamintojai. Atitinkamą notą pateikiame Latvijos URM“, – nurodoma Rusijos ambasados „Facebook“ paskyroje.

Rugsėjo 14 dieną rodytą LTV siužetą Rusijos diplomatai vadina provokuojančiu ir šmeižikišku. Mat, jame teigta, kad į Ukrainą dalyvauti kovos veiksmuose Ukrainos separatistų pusėje esą galima per Rusijos ambasadą Latvijoje.

Latvijos URM atstovas Karlis Eihenbaumas naujienų agentūrai BNS sakė, kad UR ministerijoje neturima informacijos, patvirtinančios televizijos siužeto teiginius.

Jis pabrėžė, kad ši tema priklauso Latvijos saugumo kompetencijai. „URM pasitiki Latvijos saugumo tarnybų profesionalumu ir atidžiai stebi įvykius“, – nurodė K.Eihenbaumas.

Latvijos saugumo policija, savo ruožtu, nurodė, reguliariai iš įvairių šaltinių, taip pat ir visuomeninių, gaunanti informacijos apie galimus Latvijos gyventojų planus vykti į Ukrainą ir dalyvauti ten neteisėtuose veiksmuose ar kitokioje su Ukrainos konfliktu susijusioje veikloje. Išanalizavus gautą informaciją, nustatomi asmenys, keliantys operatyvinį susidomėjimą. Tokia informacija laikoma valstybine paslaptimi, kuri viešai nekomentuojama.

Praėjusį sekmadienį Latvijos televizijos laidoje „Panorama“, kai kurie Latgalės krašto gyventojai, ketinantys tapti rusų samdiniais Ukrainoje, sakė, kad tai galima padaryti Rusijos ambasadai tarpininkaujant. Anot jų, Rusijos ambasada pasirengusi greitai sutvarkyti dokumentus ir dar žada gerai sumokėti.

Obama su asilo ausimis

Tuo metu Rusijos atstovas Europos kanalo priežiūros taryboje pareiškė, kad „Euronews“ nenorėjo nieko įžeisti.

Kalbėdamas per radiją „Echo Moskvy“ Piotras Fedorovas sakė, kad „Euronews“ anksčiau yra parodęs JAV prezidento Obamos Baracko atvaizdą su „asilo ausimis“ ir net nacių uniformą dėvinčią Vokietijos kanclerę Angelą Merkel.

Kijevas ir Vakarai kaltina V.Putiną, kad šis siunčia į Ukrainą reguliariąsias pajėgas padėti su Kijevo vyriausybės pajėgomis kovojantiems prorusiškiems separatistams. Rusija šiuos kaltinimus neigia.

Rusijos lyderis yra vienas nekenčiamiausių žmonių Ukrainoje – su V.Putino atvaizdais leidžiamas tualetinis popierius, populiarūs jį necenzūriniais žodžiais keikiantys šūkiai.

Nuo kovo mėnesio, kai Maskva aneksavo Krymo pusiasalį, bet kokia V.Putino ar jo politikos kritika Rusijos valstybinėje žiniasklaidoje tapo tabu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min