Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija kritikuoja Lietuvos atsargumą dėl bevizio režimo ir giria Lenkiją

Rosgarterio vartai Kaliningrade
wikimedia.org nuotr. / Rosgarterio vartai Kaliningrade
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo tinklalapyje išplatino šios žinybos atstovo Aleksandro Lukaševičiaus komentarą.

A.Lukaševičius pareiškė, kad Maskvos netenkina Lietuvos valdžios atstovų pozicija įgyvendinus supaprastinto judėjimo per sieną režimą Karaliaučiaus srities gyventojams leisti įvažiuoti į Lietuvos teritoriją ne daugiau kaip 50 kilometrų.

Jis kaip pavyzdį pateikia Lenkijos ir Rusijos sutartį, pagal kurią supaprastintas judėjimas per sieną apibrėžiamas „veidrodiniu principu“. Kitaip tariant, abi šalys atveria vienodą plotą. Leidimai duodami 2 metams, vėliau ir 5 metams.

„Mes sveikintume tokio dokumento pasirašymą analogiškomis sąlygomis, kaip ir su Lenkija. Ši pozicija Vilniuje seniai žinoma. Tačiau, tenka konstatuoti, kad Lietuvos valdžia dėl nesuprantamų mums priežasčių atkakliai atsisako šio varianto, kurio laikomės su lenkais. Vilniuje įvairiais lygiais reikalaujama, kad tokio susitarimo veikimo zona Lietuvos teritorijoje neturi būti didesnė nei 30-50 kilometrų nuo sienos net ir tuomet, jeigu Rusija išplės vietinio pasienio judėjimo režimą visos Karaliaučiaus srityje“, – Rusijos URM tinklalapyje sako oficialus ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius.

Papildyta 18.55 val. URM KOMENTARAS APIE DERYBAS DĖL LIETUVOS IR RUSIJOS PASIENIO GYVENTOJŲ SUPAPRASTINTOS KELIONIŲ TVARKOS.

Lietuva ir Rusija dar 2009 m. sausį buvo suderėjusios pirminį susitarimo dėl vietinio eismo per sieną su Kaliningrado sritimi tekstą. Tačiau Rusija tiek per dvišales derybas, tiek viešai komentavo, kad toks susitarimas, apimantis 30-50 km pasienio zoną, būtų problemiškas, ir pasitraukė iš derybų.

Gruodžio viduryje buvo priimtas Europos Parlamento ir Tarybos reglamento 1931/2006 pakeitimas, leidžiantis visą Kaliningrado sritį laikyti pasienio teritorija. Pakeistas reglamentas sudaro galimybę vietinio eismo tvarką taikyti visai Kaliningrado sričiai. Lietuvos teritorijoje jis galėtų būti taikomas 30-50 km pločio pasienio ruože, kaip ir numato reglamentas.

Lietuva jau ne kartą yra pareiškusi esanti pasirengusi atnaujinti derybas minėtose apimtyse. Nesuprantame, kodėl Rusija nenori atverti Kaliningrado srities, naudodama argumentus, kurie prieštarauja Šengeno teisei. Belieka konstatuoti, kad jei būtų pasirašytas dar 2009 m. suderėtas susitarimo tekstas, Kaliningrado srities ir atitinkamų Lietuvos regionų gyventojai jau kelerius metus naudotųsi supaprastinta sienos kirtimo tvarka.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min