TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija Kuboje vėl turės galingą šnipinėjimo centrą

Radiolokacinė stotis Lurdese
reuters.com / Radiolokacinė stotis Lurdese
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusija susigrąžins dar Sovietų Sąjungos laikais Kuboje veikusios radiolokacinės stotį Lurdese kontrolę, trečiadienį paskelbė dienraštis „Kommersant“.

„Sprendimas sugrįžti į Kubą yra aiškinamas pagerėjusia Rusijos finansine padėtimi ir pablogėjusiais santykiais su JAV“, – teigė šaltiniai Rusijos vyriausybėje.

Teigiama, kad Rusijos derybos dėl radiolokacinės stoties su Kuba prasidėjo prieš keletą metų, tačiau ypatingai suintensyvėjo 2014 m. pradžioje. Abiejų šalių atstovai susitikimų metu išsprendė visus iškilusius klausimus. 

Rusijos prezidento Vladimiro Putino vizito Kuboje metu liepos 11 d. buvo galutinai priimtas susitarimas dėl stoties perėmimo. Tuo pačiu metu Maskva paskelbė anuliuojanti 90 proc. valstybinės Kubos skolos Rusijai – 32 mlrd. dolerių.

Šaltojo karo metu Sovietų Sąjunga šio centro dėka gaudavo iki 75 proc. žvalgybinės informacijos.

Radiolokacinę stotį administruos Rusijos Federacijos karinių pajėgų generalinis štabas.

Radiolokacinė stotis Kuboje buvo pastatyta 1962 m. ir nuo to laiko keletą sykių modernizuota. Joje buvo klausomasi NASOS skrydžių valdymo centro, įsikūrusio Floridoje.

Stotis taip pat perimdavo signalus iš JAV antžeminių telekomunikacijos kabelių ir palydovų. Lurdeso stotis yra nutolosi 250 km atstumu nuo Floridos.

2001 m. Rusija priėmė sprendimą nebesinaudoti centru. Tuometis Kubos gynybos ministras Raulis Castro teigė, kad šaltojo karo metu Sovietų Sąjunga šio centro dėka gaudavo iki 75 proc. žvalgybinės informacijos.

Kol Rusija nesinaudojo radiolokacine stotimi, joje buvo įkurtas mokslinių tyrimų centras.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min