Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija neišleido savo atstovų į Jungtinių Tautų konferenciją: FSB oro uoste plėšė jų pasus

Arktis
„Scanpix“ nuotr. / Rusija į Jungtinių Tautų konferenciją nenorėjo išleisti tų, kurie nepritaria Arkties turtų įsisavinimui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Jungtinių Tautų (JT) organizacijos konferenciją dėl etninių mažumų Niujorke nenorėta išleisti Rusijos atstovų. Maskvos Šeremetjevo oro uoste iš konferencijos dalyvių buvo atiminėjami pasai, kurie vėliau grąžinti sugadinti, konstatuojant, kad su tokiais dokumentais į užsienį vykti negalima, praneša newsru.com.

Krymo totorių atstovo pasą pagrobė nežinomi asmenys, Medžliso atstovė buvo išsodinta iš traukinio, važiavusio iš Krymo į Kijevą, ji neteko ir asmens dokumento. Samių parlamento Kolos pusiasalyje narė kelis kartus buvo sustabdyta Kelių policijos, o viename iš punktų dar ir užpulta nežinomų asmenų, bet ji sugebėjo nusigauti iki oro uosto. Tokių nemalonumų sulaukė Rusijos atstovai, susiruošę į JT konferenciją.

FSB gadino pasus

Centro vadovas svarsto, kad tokio elgesio priežastimi galėjo tapti etninių Šiaurės gyventojų konfliktas su verslininkais, kurie nusiteikę pradėti naftos gavybą Arktyje.

Apie incidentą Šeremetjevo oro uoste laikraščiui „Vedomosti“ pranešė Šiaurės mažųjų etninių tautų bendradarbiavimo centro vadovas Rodionas Suliandzigas.

Jo teigimu, rugsėjo 18 dieną oro uosto pasų kontrolės punkte iš jo paėmė pasą, o po to pareiškė, kad dokumente trūksta puslapio, todėl buvo pradėta administracinė byla dėl valstybės sienos pažeidimo. Kitą dieną tas pats atsitiko su dar viena šio centro darbuotoja – jos pase buvo sugadinti keli puslapiai.

Socialiniame tinkle „Facebook“ R.Suliandzigas pasakojo, kad pasą paėmė FSB darbuotojai. Centro vadovas svarsto, kad tokio elgesio priežastimi galėjo tapti etninių Šiaurės gyventojų konfliktas su verslininkais, kurie nusiteikę pradėti naftos gavybą Arktyje. JT konferencijoje R.Suliandzigas turėjo dalyvauti apskritojo stalo diskusijoje apie Arkties vystymą ir jos gamtinius resursus.

Norėta į konferenciją neišleisti ir Samių parlamento Kolos pusiasalyje pirmininkės Valentinos Sovkinos. Ji ketino skristi iš vieno Norvegijos oro uosto, o iki ten nusigauti automobiliu. Tačiau išvykimo rytą ji rado supjaustytas savo automobilio padangas, po to ją tris kartus stabdė Kelių policija, vis bandydama atimti iš moters užsienio pasą.

Paskutinio patikrinimo metu moterį dar ir užpuolė – policijos pareigūnams abejingai stebint jaunas vyras bandė iš jos atimti rankinę. Tą dieną V.Sovkina į lėktuvą pavėlavo, tačiau į Niujorką vis dėlto išskrido.

Rusija protestavo

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jungtinių Tautų organizacija
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jungtinių Tautų organizacija

O štai Tarptautinio tyrimų ir paramos etninėms tautoms Kryme fondo direktorius Hadiras Bekirovas į Niujorką neišvyko. Rugsėjo 18-ąją jo taksi užblokavo mikroautobusas, nepažįstami žmonės atėmė iš jo pasą ir dingo.

Dokumentų neteko ir Medžliso atstovė Gajana Juksel – ji buvo išsodinta iš traukinio, kuris važiavo maršrutu Kijevas-Simferopolis. Moteris kiek anksčiau vyko į Kijevą pas savo vyrą, kuriam yra uždrausta lankytis Kryme.

Nei FSB, nei Rusijos užsienio reikalų ministerija situacijos nekomentuoja, teigia „Vedomosti“.

Be viso šito, Rusija bandė protestuoti, kad JT konferencijoje kalbos sakyti negalėtų Krymo totorių Medžliso buvęs vadovas Mustafa Džemiliovas ir dabartinis vadovas Refatas Čubarovas, bet JT prašymą atmetė.

Nė vienas iš šių Krymo totorių neturi teisės atvykti į Rusiją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min