2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rusija nerimauja, kad JAV gali dislokuoti karinius laivus Baltijos jūroje

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį išreiškė susirūpinimą, kad Jungtinės Valstijos gali dislokuoti laivus su priešraketinės gynybos dalimis Baltijos, Juodojoje ir Šiaurės jūrose.
Jungtinių Amerikos Valstijų Karinio laivyno karinis laivas.
Jungtinių Amerikos Valstijų Karinio laivyno karinis laivas. / wikipedia.org nuotr.

„JAV neatmeta galimybės – dėl to jos taip pat prisipažino, – kad gali būti dislokuoti koviniai laivai su gaudomosiomis raketomis ne tik Viduržemio jūroje, bet ir Juodojoje, ir Barenco, ir Šiaurės, taip pat Baltijoje“, – žurnalistams sakė S.Lavrovas, kurį cituoja „Interfax“ naujienų agentūra.

„Jie mums sako: nesijaudinkite, tai ne prieš jus. Negalime su tuo sutikti“, – kalbėjo S.Lavrovas žurnalistams pakeliui iš Havajų salų į Maskvą.

Įgyvendindami naująjį priešraketinės gynybos sistemos planą, amerikiečiai šiemet aštuoniems mėnesiams buvo dislokavę „Aegis“ sistema aprūpintą karo laivą, kuris apsilankė Viduržemio, Juodojoje ir Šiaurės jūrose. Laive dislokuota sistema leidžia susekti ir numušti balistines raketas.

Rusija nuogąstauja, kad tokio tipo laivai, dislokuoti netoli jos sienų, panaikintų karinę galios pusiausvyrą ir keltų grėsmę Rusijai.

NATO atmetė Rusijos pasiūlymą bendrai kurti priešraketinės gynybos sistemą ir pasidalyti sektoriais. Tokiems planams prieštaravo ir Lietuva, nuogąstaudama, kad Maskva siūlosi „saugoti“ jos oro erdvę.

Šiuo metu dėl galimo kitokio NATO ir Rusijos bendradarbiavimo priešraketinės gynybos srityje vyksta derybos. Joms tęsiantis, Maskvos pareigūnai nuolat kartoja, jog amerikiečių siūloma sistema yra grėsmė Rusijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min