Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 14d. 21:31

Rusija nesiųs savo karių į Afganistaną, kai NATO pasitrauks

Karinė bazė Pandžvajaus rajone pietinėje Kandaharo provincijoje
„Scanpix“ nuotr. / Karinė bazė Afganistane

Rusija nėra pasirengusi po 2014 metų pakeisti NATO karių Afganistane, kad palaikytų afganų vyriausybę, pareiškė Rusijos prezidento atstovas Afganistano klausimais Zamiras Kabulovas interviu anglų kalba transliuojančiam rusų televizijos kanalui RT.

Paklaustas, ar kitos regiono šalys, tarp jų ir Rusija, pasirengusios įžengti į Afganistaną ir palaikyti afganų vyriausybę, jeigu Vakarai tikrai išves savo kariuomenę, diplomatas atsakė: „Žinoma, ne. Šiaip ar taip, esu visiškai tikras, kad Rusija akivaizdžiai nepasirengusi žengti į Afganistaną“.

„Mums jau gana, – sakė Z.Kabulovas. – Manau, kad dabar ir JAV bei NATO du kartus pagalvotų, ar verta joms įvesti savo kariuomenes į Afganistaną“.

„Tačiau, kadangi JAV ir NATO jau yra Afganistane, mes patariame ne tik stabilizuoti karinę padėtį, bet ir įnešti pakeliamą indėlį į šios šalies plėtra. Štai čia Rusija gali joms padėti“, – pabrėžė jis.

„Juk, galiausiai, tik šalies plėtra gali stabilizuoti vidaus padėtį Afganistane, – pridūrė Z.Kabulovas. – Jeigu taip atsitiktų, Talibano kariai galėtų vėl integruotis į taikų gyvenimą“.

NATO Afganistane imsis tik palaikomojo vaidmens

JAV prezidentas B.Obama trečiadienį patvirtino, kad kitais metais, kaip planuota, NATO pajėgos Afganistane pereis prie palaikomojo vaidmens, o dar kitais – visai pasitrauks iš šalies.

Po susitikimo su Didžiosios Britanijos ministru pirmininku Davidu Cameronu B.Obama pasakė, jog jiedu „dar kartą patvirtino pereigos planą“, pagal kurį „2013 metais bus pereita prie palaikomojo vaidmens, kol afganai visiškai perims atsakomybę 2014 metais“.

Tačiau B.Obama nekomentavo plačiai paplitusių komentarų, jog JAV ir NATO pajėgos dėl pastarojo meto incidentų Afganistane bus išvedamos skubiau negu buvo planuota.

„Šiame etape nesu numatęs, jog mes dar papildomai staiga keistume dabartinį planą. Mes jau išvedėme 10 tūkst. savo karių. Esame numatę vasarą pajėgas sumažinti dar 23 tūkstančiais“, – sakės jis per bendrą su D.Cameronu spaudos konferenciją.

„Mes pasirengę iki galo atlikti šią misiją ir padarysime tai atsakingai; NATO užtikrins, kad Afganistanas niekada daugiau nebūtų atakos prieš mūsų šalis vieta“, – sakė B.Obama Baltųjų rūmų Rožių sodelyje.

Britų premjeras, savo ruožtu, pažadėjo, „nepasiduoti“ Afganistane kare.

„Britanija kovėsi greta Amerikos nuo pat pradžios. Vis dar 9500 mūsų karių tebetarnauja“, – priminė jis.

D.Cameronas sakė esąs įsitikinęs, kad „padėtį gerokai pagerino“ papildomos JAV bei britų pajėgos. Anot jo, „sukilėlių atakų sumažėjo, o saugumas sustiprėjo“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min