Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija nutraukė visą 21 metus trukusią mainų programą, kai mokinys JAV paprašė prieglobsčio

Vaivorykštės vėliava
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vaivorykštės vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Maskva sustabdė ilgus metus vykusią mokinių mainų programą. Tokį sprendimą Rusija priėmė po to, kai paauglys rusas JAV pasiprašė prieglobsčio teigdamas, kad namuose jis yra persekiojamas dėl savo seksualinės orientacijos, rašo nytimes.com.

Rusijos pareigūnai apkaltino JAV sukėlus pavojų paauglio gerovei. Tuo tarpu amerikiečiai pareigūnai tvirtina, kad šiuo atveju Kremlius naudojasi siekdamas dar labiau pabloginti ir taip įtemptus abiejų šalių diplomatinius santykius.

Rusijos vaikų teisių ombudsmenas Pavelas Astachovas šį atvejį pavadino labai bjauriu ir pareiškė, kad Rusija daugiau nebeleis savo mokiniams vienerius akademinius metus praleisti JAV. Pagal „Ateities lyderių mainų“ („Future Leaders Exchange“ – FLEX) programą iš Rusijos į JAV kasmet išvykdavo keli šimtai mokinių. Programa veikė jau 21 metus.

Rusijos žiniasklaida skelbia apie „gėjų sąmokslą“

Aukšto rango Rusijos Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas Konstantinas Dolgovas pareiškė, kad nepilnamečiai negali patys priimti sprendimo be tėvų leidimo dėl savo gyvenamosios vietos – tai pažeidžia Rusijos įstatymus. Dar daugiau – tai esą prieštarauja „moraliniams ir etiniams Rusijos visuomenės principams“.

Rusijos politikai aiškina, kad tai esą prieštarauja „moraliniams ir etiniams Rusijos visuomenės principams“

Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad 16-metis vaikinas Mičigane gyveno pas amerikiečių šeimą, kai bažnyčioje susipažino su homoseksualų pora – karo veteranais. 

Kremliaus valdoma naujienų agentūra „Tass“ citavo neįvardintus Rusijos diplomatus Vašingtone, kurie teigė, kad pora įtikino paauglį, jog šis turi pasilikti JAV, pažadėjo jam finansinę paramą – net sumokėti už mokslus Harvardo universitete.

Rusijos žiniasklaidos straipsnyje teigiama, kad 16-metis nusprendė prašyti prieglobsčio dėl savo seksualinės orientacijos, o minėta pora teisme patvirtino, kad jį rems finansiškai. 

Rusų diplomatai sakė prašė policijos pagalbos, tačiau JAV policininkai atsisakė pradėti tyrimą.

Rusijos žiniasklaida šią istoriją pateikia kaip „homoseksualų sąmokslą“. Joje skelbiama, kad į JAV nuvykusi paauglio motina buvo priversta dalyvauti susitikime su dviem sūnaus teisininkais, kurie irgi buvo netradicinės seksualinės orientacijos.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vaivorykštės vėliava
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vaivorykštės vėliava

Iškraipomi faktai

Mičigano imigrantų teisių centro advokatė Susan Reed, atstovaujanti rusų paaugliui, teigia, kad „Tass“ straipsnyje bjauriai iškraipomi faktai ir teisinis procesas.

Visų pirma, pasak jos, paaugliui yra ne 16, o 17 metų. Jis bijojo vykti namo, todėl gavo laikiną prieglobstį pabėgėlių centre. Šiuo metu jis apsistojo pas laikinus globėjus. „Globėjų seksualinė orientacija visiškai nesvarbi“, – sakė ji.

S.Reed taip pat sakė, kad Rusijos teiginiai apie „homoseksualius advokatus“ – taip pat iš piršto laužti. Ji yra ištekėjusi už praktikuojančio kataliko, turi du vaikus.

Kremlius nori Rusiją atskirti nuo viso pasaulio

Rusija uždraudė JAV piliečiams įsivaikinti rusus 2012 m. Neseniai tokią politiką išplėtė visoms valstybėms, kurioje įteisintos homoseksualų santuokos. 2013 m. Rusijoje buvo priimtas įstatymas, kuris draudžia „homoseksualų propagandą“.

Matyti tendencija – mėginti atskirti Rusiją nuo viso likusio pasaulio, – sakė buvęs JAV ambasadorius Ukrainoje Stevenas Piferis

JAV ambasada Maskvoje išreiškė apgailestavimą dėl programos nutraukimo, nes „šie jauni rusai buvo kultūros ambasadoriai, atstovaujantys visa, kas geriausia Rusijoje, milijonams amerikiečių 50 valstijų“, – skelbiama ambasados pareiškime. 

Nors ši programa buvo vadinama mainų, nė vienas amerikietis neatvyko mokytis į Rusiją. Iš Rusijos į JAV buvo išvažiavę daugiau nei 8 tūkst. mokinių, o iš viso iš visų buvusių Sovietų Sąjungos valstybių – daugiau nei 24 tūkst. Šiuo metu JAV yra 238 mokiniai iš Rusijos. Vien šiemet programoje sudalyvauti pareiškimus pateikė 14 tūkst. rusų.

„Didieji pralaimėtojai čia bus Rusijos vaikai, kurie nebegalės metų praleisti JAV mokyklose. Matyti tendencija – mėginti atskirti Rusiją nuo viso likusio pasaulio“, – nytimes.com sakė buvęs JAV ambasadorius Ukrainoje Stevenas Piferis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min