Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 27d. 10:44

Rusiją paliko jau 7 Kremliaus malonės sulaukę „Greenpeace“ aktyvistai

Rusija iš areštinės paleido dalį „Greenpeace“ aktyvistų.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dar šeši „Greenpeace“ aktyvistai išvyko iš Rusijos

Šeši „Greenpeace“ aktyvistai – penki britai ir vienas kanadietis – penktadienį išskrido iš Rusijos po amnestijos, kuri nutraukė jų baudžiamąjį persekiojimą už protestą prieš naftos gavybą Arktyje, pranešė ši aplinkosaugos organizacija. Anksčiau – ketvirtadienį – Rusiją paliko rusų kilmės Švedijos ir JAV pilietis Dmitrijus Litvinovas. Iš Rusijos jau išvyko septyni iš 30 aktyvistų

Aktyvistai išskrido iš Sankt Peterburgo Pulkovo oro uosto, sakė „Greenpeace“ atstovas, kuris atsisakė nurodyti jų kelionės tikslą.

Iš Rusijos jau išvyko septyni iš 30 aktyvistų, kurie buvo apkaltinti dėl to protesto. Ketvirtadienį traukiniu iš Sankt Peterburgo į Helsinkį išvažiavo rusų kilmės Švedijos ir JAV pilietis Dmitrijus Litvinovas.

Pirmasis „Greenpeace“ aktyvistas išvyko iš Rusijos ketvirtadienį – daugiau kaip trys mėnesiai po to, kai drauge su kitais 29 šios aplinkosaugos organizacijos laivo įgulos nariais buvo areštuotas dėl protestavimo prieš naftos gavybą Arktyje, pranešė AFP žurnalistas.

Rusų kilmės Švedijos ir JAV pilietis Dmitrijus Litvinovas iš Sankt Peterburgo į Suomijos sostinę Helsinkį traukiniu išvyko 16 val. 25 min. Grinvičo (18 val. 25 min. Lietuvos) laiku, po to, kai prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus malonę Rusija išdavė išvykimo vizas 14-ai „Greenpeace“ įgulos narių.

Dauguma tų aktyvistų, kurie gavo vizas, turėtų išvykti iš Rusijos penktadienį, sakoma „Greenpeace“ pareiškime.  Anksčiau Rusijos pareigūnai nutraukė baudžiamąją bylą paskutiniam iš to „Greenpeace“ 30-uko.

Viena vertus, jaučiu palengvėjimą, kad viskas baigėsi, o kita vertus, yra neteisybės jausmas, nes mes buvome laikomi nusikaltėliais, – sakė aktyvistas.

Malonė aktyvistams daugelio yra laikoma Kremliaus bandymu pagerinti Rusijos įvaizdį prieš žiemos olimpiadą, kuri vasario mėnesį prasidės Rusijos mieste Sočyje prie Juodosios jūros.

D.Litvinovas, buvusio sovietų disidento Pavelo Litvinovo sūnus ir Stalino užsienio reikalų ministro provaikaitis, vizą išvykti iš Rusijos gavo anksčiau ketvirtadienį.

Į Suomijos teritoriją jis turėjo įvažiuoti 17 val. 30 min. Grinvičo (19 val. 30 min. Lietuvos) laiku, nurodoma „Greenpeace“ pareiškime. Iš Suomijos jis turi keltu išplaukti į Stokholmą.

„Greenpeace“ nurodė, kad jis nesigaili dėl protesto Arktyje.

„Išvykstu iš Rusijos su nevienareikšmiais jausmais, – prieš išvykimą AFP sakė D.Litvinovas. – Viena vertus, jaučiu palengvėjimą, kad viskas baigėsi, o kita vertus, yra neteisybės jausmas, nes mes buvome laikomi nusikaltėliais“.

„Byla mums buvo nutraukta, bet reikalas nėra baigtas“, – sakė jis ir išreiškė „susirūpinimą kitais, kurie gyvena Rusijoje“.

D.Litvinovas nebuvo tikras, ar jam kada nors bus leista grįžti į Rusiją.

„Greenpeace“ dabar tikisi, kad Rusijos tyrėjai grąžins įrangą, paimtą per operaciją prieš jos aktyvistus, ir laivą „Arctic Sunrise“, kuris vis dar laikomas Rusijos šiaurės vakaruose esančiame Murmansko mieste.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min