Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 27d. 13:30

Rusija parduos Jungtinėms Valstijoms urano už 1 mlrd. dolerių

Doleriai
R.Vilimo/BFL nuotr. / Doleriai

Rusija sudarė sutartis su Jungtinėmis Valstijomis dėl urano kuro atominėms elektrinėms tiekimo iš viso už vieną milijardą dolerių, praneša britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Valstybinė bendrovė „Technabeksport“ pasirašė Maskvoje susitarimą su JAV operatorėmis „Pacific Gas & Electric Company“, „AmerenUE“ ir „Luminant“, dirbančiomis atitinkamai Kalifornijos, Misūrio ir Teksaso valstijose.

JAV energetikos bendrovės tik pernai pasiekė, kad būtų sumažinti antidempingo mokesčiai Rusijos branduoliniam kurui, įvesti dešimtojo dešimtmečio pradžioje.

Rusija jau dabar yra didžiausia kuro atominėms elektrinėms eksportuotoja į JAV, bet kol kas tiekimai apsiribojo kuru, pagamintų iš ginklams skirto sodrintojo urano, siekiant, kad jis nepatektų į blogas rankas.

„Mes pradedame nauja Rusijos atominės šakos ir Amerikos energetikos bendrovių tarpusavio santykių erą“, – pareiškė buvęs Rusijos ministras pirmininkas Sergejus Kirijenka, kuris dabar vadovauja valstybinei bendrovei „Rosatom“, kontroliuojančiai „Technabeksport“.

Pasak sandorio dalyvių, kiekvienos JAV bendrovių, perkančių uraną iš Rusijos, atominės elektrinės tiekia elektros energiją maždaug 5 mln. Kalifornijos, Teksaso ir Misūrio valstijų gyventojų.

Sutartys galios nuo 2014 iki 2020 metų, numatyta galimybė jas toliau pratęsti.

S.Kirijenka taip pat pažymėjo, kad kitas žingsnis plėtojant rusų bendradarbiavimą su amerikiečių bendrovėmis gali būti Rusijos urano, skirto kurui, sandėlio įsteigimas Jungtinėse Valstijose.

Rusija siekia plėsti savo veiklą išplėtotos pramonės šalių branduolinio kuro rinkose; šįmet ji pasirašė susitarimus su Vokietijos bendrove „Siemens“ ir Japonijos „Toshiba“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:49
01:42
09:25

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min