Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 1d. 23:52

Rusija pasipiktino Ukrainos prezidento sprendimu skirti Michailą Saakašvilį Odesos regiono vadovu

Petro Porošenka ir Michailas Saakašvilis.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Petro Porošenka ir Michailas Saakašvilis.

Buvusio Gruzijos prezidento Michailo Saakašvilio paskyrimas Ukrainos Odesos regiono vadovu sukėlė tikrą audrą jo nekenčiančių Rusijos pareigūnų gretose, skelbia „The Moscow Times“.

47 metų M.Saakašvilis buvo vienas aršiausių Krymo aneksijos ir Rusijos remiamų separatistų Rytų Ukrainoje kritikų. Nuo 2004 iki 2013 metų Gruzijai vadovavęs M.Saakašvilis dažnai vadinamas vakarietiškos krypties reformatoriumi.

Būtent jo vadovavimo Gruzijai laikotarpiu, 2008 metais, Rusija išprovokavo konfliktą dėl Abchazijos ir Pietų Osetijos regionų.

Šį savaitgalį Ukrainos prezidentas paskelbė, jog specialiu dekretu suteikė Ukrainos pilietybę Gruzijoje politinės galios viršijimu kaltinamam ir oficialiai teisėsaugos ieškomam M.Saakašviliui bei paskyrė jį Odesos regiono vadovu.

Petro Porošenkos teigimu, M.Saakašvilis yra „didis Ukrainos draugas“, kurio pagalba turėtų padėti atgaivinti Odesos regioną, kovoti su įsigalėjusia korupcija, apsaugoti gyventojus ir pritraukti investuotojus.

Nenuostabu, kad M.Saakašvilis jau ilgokai yra patekęs į Rusijos propagandos ir politikų nemalonę, o incidentas, kai 2008 metais prieš interviu su BBC žurnalistais Gruzijos prezidentas kramtė kaklaraištį tapo visos Rusijos žiniasklaidos pajuokos objektu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Michailas Saakašvilis

Maskvos pareigūnai nepraleido progos pasišaipyti iš šio Ukrainos prezidento sprendimo ir draugystės su M.Saakašviliu. „Saakašvilis tapo Odesos regiono vadovu. Cirkas tęsiasi. Vargšė Ukraina“, – socialiniame tinkle „Twitter“ komentavo Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Saakašvilis tapo Odesos regiono vadovu. Cirkas tęsiasi. Vargšė Ukraina, – socialiniame tinkle „Twitter' komentavo Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

Rusijos Valstybės Dūmos užsienio reikalų komiteto vadovas Aleksejus Puškovas teigė, jog toks M.Saakašvilio sutikimas tapti Ukrainos piliečiu rodo, kad šis pamiršo pažadą vieną dieną vėl tapti Gruzijos vadovu.

„Geriausiu atveju, Saakašvilis gali vadovauti kalinių, žengiančių į kalėjimą Gruzijoje. eilei“, – teigė A.Puškovas, turėdamas galvoje Gruzijos teisėsaugos atliekamą tyrimą dėl M.Saakašvilio naudojimosi politine galia ir įtakos darymo.

Dabartinis Gruzijos prezidentas Giorgis Margvelašvilis teigė, kad toks jo pirmtako sprendimas yra įžeidimas „valstybei ir prezidento institucijai“, mat nei Gruzija, nei Ukraina nepripažįsta dvigubos pilietybės. Pats M.Saakašvilis, palikęs Gruziją po pralaimėtų rinkimų 2013 metais, teigia, kad kaltinimai jam yra lemti politinio susidorojimo troškimo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gruzijos prezidentas Giorgis Margvelašvilis
AFP/„Scanpix“ nuotr./Gruzijos prezidentas Giorgis Margvelašvilis

„Man labai svarbu pradėti dirbti jau dabar“, – sakė į Odesą atvykęs M.Saakašvilis. „Paversti Odesą Juodosios jūros regiono sostine reikės ilgo proceso, bet nėra jokio kito miesto, kuris turėtų tiek daug potencialo“, – pridūrė jis.

Man labai svarbu pradėti dirbti jau dabar, – sakė į Odesą atvykęs M.Saakašvilis.

M.Saakašvilis regiono vadovo poste pakeis verslininką Ihorį Palytsią, kuris buvo paskirtas praėjusių metų gegužės mėnesį, po to, kai tragiško gaisro Odesoje metu žuvo 40 Rusiją palaikiusių protestuotojų.

Tiesa, pačiame Odesos mieste buvo nemažai šio sprendimo kritikų, kurie surengė protesto akciją – iškabino kaklaraiščius su užrašu „Mišai“, turėdami galvoje minėta kaklaraiščio kramtymo incidentą ir Rusijos propagandos paskleistus gandus apie nestabilią buvusio Gruzijos vadovo psichinę būklę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min