Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 21, 09:25

Rusija paskelbė „visiškai išvadavusi“ Mariupolio „Azovstal“

Rusijos kariuomenė penktadienį paskelbė „visiškai išvadavusi“ metalurgijos įmonę „Azovstal“ strategiškai svarbiame Mariupolio uostamiestyje Ukrainos pietryčiuose, pasidavus paskutiniams ten tebekovojusiems ukrainiečių kariams.
„Azovstal“ gamykla
„Azovstal“ gamykla / „Scanpix“/AP nuotr.

„Nuo gegužės 16 dienos pasidavė 2 439 naciai iš [pulko] „Azov“ ir Ukrainos kariai, užblokuoti šioje gamykloje“, – pareiškė Gynybos ministerijos atstoas Igoris Konašenkovas.

„Šiandien, gegužės 20-ąją, pasidavė paskutinė grupė – 531 kovotojas“, – pridūrė jis.

Atstovas sakė, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu informavo prezidentą Vladimirą Putiną apie „operacijos pabaigą ir visišką [„Azovstal“] pramonės komplekso bei Mariupolio miesto išvadavimą“.

I.Konašenkovas sakė, kad pramonės komplekse kovojusių pulko „Azov“ karių vadas pasidavė ir buvo išvežtas iš gamyklos „specialia šarvuota mašina“ – esą kad apsaugotų jį „nuo Mariupolio gyventojų neapykantos ir jų troškimo jį nubausti“.

„Įmonės požeminiai objektai, kuriuose slapstėsi kovotojai, visiškai kontroliuojami Rusijos pajėgų“, – nurodė I.Konašenkovas.

Ukrainos nacionalinės gvardijos pulkas „Azov“, suformuotas ir buvusio ultradešiniojo judėjimo bataliono, pagarsėjo savo narių koviniu ryžtu ir ištverme.

„Azovstal“ gynybai vadovavęs „Azov“ vadas Denysas Prokopenka penktadienį per platformą „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše sakė gavęs Kyjivo vadovybės įsakymą nutraukti kovą.

„Aukštesnioji karinė vadovybė davė įsakymą gelbėti mūsų įgulos karių gyvybes ir nutraukti miesto gynybą“, – sakė D.Prokopenka.

Ištisas savaites milžiniškoje plieno gamykloje užblokuoti kariai tapo nuožmaus Ukrainos pasipriešinimo Rusijos invazijai simboliu.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad iš „Azovstal“ komplekso evakuoti beveik visi ten buvę žmonės.

„Išvežti civiliai, medikai, sunkiai sužeistieji. Šiuo metu taip pat tęsiasi žmonių išvežimas. Man atrodo, kad artimiausiu metu... bus baigti išvežti visi“, – sakė jis.

Prezidentas pridūrė, kad „Azovstal“ gynėjams buvo duotas įsakymas, leidžiantis jiems pasiduoti ir išgelbėti savo gyvybes, nes Ukrainos pajėgos neturi galimybių deblokuoti apsiausto miesto.

Ukraina tikisi karius iš „Azovstal“, kurie dabar yra Maskvos rankose, iškeisti į rusų belaisvius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min