Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija pradėjo saugoti Abchazijos jūrinę sieną

Abchazija Gruzijos žemėlapyje
Abchazija Gruzijos žemėlapyje
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilnius, rugsėjo 15 d. (BNS). Rusijos pasieniečiai saugos Abchazijos teritorinius vandenis ir sulaikys į juos įplaukusius pažeidėjus, britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė cituoja Rusijos saugumo tarnybos FSB pranešimą.

"Padarysime viską, kad užtikrintume Rusijos ir Abchazijos saugumą. Užduotis paskirta, ir galite neabejoti, kad mes ją įvykdysime. Pasienio tarnyba nieko nesiruošia naikinti", - sakė FSB pasienio tarnybos pakrančių apsaugos skyriaus vadovas generolas pulkininkas Viktoras Trufanovas.

Pasak jo, pasiruošimai Abchazijos teritorinių vandenų apsaugai bus baigti šių metų lapkritį, tačiau šio Gruzijos separatistinio regiono faktines sienas jau šiuo metu saugo daugiau nei tūkstantis Rusijos pasieniečių.

Rusija "sulaikys Abchazijos jūrinės sienos pažeidėjus pagal dvišalę Rusijos Federacijos ir Abchazijos sutartį", pridūrė V.Trufanovas.

Balandžio 30 dieną Maskva ir Suchumis pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo sienų apsaugos srityje. Rusija įsipareigojo saugoti Abchazijos sienas, kol nepriklausomu pasiskelbęs regionas suformuos savas pasieniečių pajėgas.

Antradienį Rusija, Abchazija ir Pietų Osetija taip pat pasirašė karinio bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią Rusijos karinės bazės separatistiniuose Gruzijos regionuose galės veikti bent 49 metus.

Abiejuose regionuose bus dislokuojama po 1,7 Rusijos karių, neskaitant šimtų pasieniečių, kurie yra pavaldūs FSB. 

Pasirašė sutartį

Maskva antradienį pasirašė sutartis su Abchazija ir Pietų Osetija, pagal kurias bent pusę šimtmečio galės dislokuoti savo pajėgas šiuose separatistiniuose Gruzijos regionuose, pranešė Rusijos naujienų agentūros.

Rusijos gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas pasirašė seniai lauktas sutartis su analogišką postą Abchazijoje užimančiu Merabu Kišmarija ir Pietų Osetijos gynybos ministru Jurijumi Tanajevu, nurodo naujienų agentūros "Interfax" ir ITAR-TASS.

"Pagal šiuos dokumentus Rusijai suteikta galimybė statyti, naudoti ir gerinti karinę infrastruktūrą ir karines bazes Abchazijos ir Pietų Osetijos teritorijoje", - agentūros citavo Rusijos gynybos ministerijos atstovą spaudai Aleksejų Kuznecovą.

Pasak "Interfax", šio sutartys galios 49 metus.

A.Kuznecova nurodė, kad abiejuose regionuose susitarta dislokuoti po 1 700 Rusijos karių, tačiau prie jų nepriskiriami šimtai į Abchaziją ir Pietų Osetiją Maskvos pasiųstų pasieniečių, pavaldžių Rusijos saugumo tarnybai FSB.

Rusijos karinių bazių štabai įsikurs Abchazijos kurtiniame pajūrio mieste Gudautoje ir Pietų Osetijos sostinėje Cchinvalyje.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min