Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija ragina JT sustabdyti smurtą Ukrainoje

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusija ketvirtadienį pateikė Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai dar vieną rezoliucijos projektą, kuriame reikalaujama sustabdyti bet kokį smurtą Ukrainoje ir pradėti nacionalinį dialogą, į kurį būtų įtrauktos visos politinės jėgos ir regionai.

Tarybos narėms išplatintame dokumente visos konflikto šalys raginamos nedelsiant įgyvendinti taikos planą, kurį gegužės 12 dieną pateikė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

Rusijos ambasadorius prie JT Vitalijus Čiurkinas nurodė, kad šis rezoliucijos projektas pakeičia ankstesnį dokumentą, pateiktą svarstyti birželio 2 dieną. Jame taip pat buvo reikalaujama nedelsiant sustabdyti dešimtis žmonių gyvybių nusinešusius susirėmimus Ukrainos rytuose.

Vakarų šalių diplomatai sako, kad bet kokioje JT rezoliucijoje turi būti patvirtinamas Ukrainos suverenumas ir teritorinis vientisumas. Šis reikalavimas labai opus Rusijai, aneksavusiai Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį. JAV ir Europos Sąjunga to žingsnio nepripažįsta.

Kaip ir birželio 2-osios dokumente, Rusijos pateiktame naujame rezoliucijos projekte Ukrainos suverenumo ir teritorinio vientisumo klausimai visiškai neminimi, todėl labai mažai tikėtina, kad Saugumo Taryba jį priims.

Taip pat turime aiškiai įvardyti sukilėlius bei separatistus ir tai, ką jie daro, – sakė diplomatė.

V.Čiurkinas sakė, kad dėl to teksto įvyko tik trumpa diskusija – vienos Tarybos narės jį palaikė, o kitos pateikė pastabų.

Pasak jo, Tarybos ekspertai penktadienį surengs posėdį dėl projekto.

Lietuvos ambasadorė prie JT Raimonda Murmokaitė pareiškė, kad ši Maskvos rezoliucija yra „dar viena staigmena ... tarsi triušis, ištrauktas iš dėžės“.

Pasak jos, bet kokioje rezoliucijoje dėl Ukrainos turi būti „pabrėžiamas teritorinis vientisumas, suverenumas ir Ukrainos sienų neliečiamumas“.

„Taip pat turime aiškiai įvardyti sukilėlius bei separatistus ir tai, ką jie daro“, – sakė diplomatė.

Lietuva ir kai kurios kitos Saugumo Tarybos narės taip pat reiškia susirūpinimą, „jog vyksta karinis judėjimas per sieną su Rusija – įskaitant naują informaciją apie tris tankus, įvažiavusius į (Ukrainos) teritoriją“, sakė R.Murmokaitė.

„Kai Rusija nesugeba pasirūpinti savo sienomis ir nesustabdo ginklų, kovotojų ir karinių pajėgumų srauto, tokia padėtis yra labai neraminanti“, – pabrėžė Lietuvos atstovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min