2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 08 30 /16:23

Rusija: Sirijos Idlibe nuo šeštadienio įsigalios paliaubos

Rusija penktadienį paskelbė, kad Sirijos vyriausybės pajėgos nuo šeštadienio ryto skelbia vienašališkas paliaubas šiaurės vakarinėje Idlibo provincijoje.
Sirijos Idlibo provincija
Sirijos Idlibo provincija / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 3 Idlibas Rusija Sirija

Susitarta dėl „vienašališkų Sirijos vyriausybės pajėgų paliaubų Idlibo deeskalacijos zonoje nuo rugpjūčio 31 dienos 6 val. (vietos ir Lietuvos laiku)", skelbiama Rusijos kariuomenės vadovaujamo Sirijos priešiškų šalių susitaikymo centro pranešime.

Šis pranešimas pasirodė Rusijos remiamoms režimo pajėgoms pasiekus proveržį vienoje iš paskutinių teritorijų, kurią kontroliuoja su prezidento Basharo al Assado režimo pajėgomis kovojanti opozicija.

VIDEO: Aštuoneri konflikto Sirijoje metai: ką kare veikia užsienio jėgos?

Rusijos pranešime sakoma, kad paliaubomis siekiama „stabilizuoti situaciją“ Idlibe ir paragino sukilėlius „atsisakyti ginkluotų provokacijų ir prisidėti prie taikos proceso“.

Maskvos remiamos Sirijos prezidento B. al Assado pajėgos anksčiau šį mėnesį atnaujino operacijas džihadistų kontroliuojamame Idlibo regione, praėjus vos kelioms dienoms po paliaubų, turėjusių užbaigti kelis mėnesius trukusius pražūtingus bombardavimus, paskelbimo.

2011 metais brutaliomis represijomis prieš antivyriausybinių protestų dalyvius prasidėjęs pilietinis karas Sirijoje jau nusinešė daugiau kaip 370 tūkst. gyvybių, milijonus žmonių privertė palikti savo namus.

Rusija buvo svarbi žaidėja šiame konflikte: Maskva 2015 metais pradėjo karinę intervenciją, remdama B.al Assado režimą ir padėjusi jam atkovoti iš opozicijos kovotojų ir džihadistų didelę dalį šalies teritorijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min