Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija siūlo įvesti bendrą pasaulinę valiutą

Rublis
BFL/Gedimino Savickio nuotr. / Rublis
Šaltinis: vakarai.us
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusija inicijuoja naują pasaulinę konferenciją, kurios pagrindinis tikslas būtų aptarti bei, visai gali būti, sukurti vieningą pasaulinę valiutą. Už bendrus pinigus visame pasaulyje pasisako ne tik šios šalies valdantieji: paprasti rusai taip pat mano, jog turėti vieningus pinigus visose pasaulio valstybėse būtų šauni, nors ir ganėtinai nereali mintis.

Nors jau ir pasigirdo skeptiškų vertinimų, ypač iš vakarų valstybių, Pasaulinio valiutos fondo vadovas Dominique'as Straussas–Kahnas pareiškė, jog idėja bei projektai apie bendrų pasaulinių pinigų sukūrimą ne tik kad turi teisę gyvuoti, bet toks sumanymas yra tikrai vertas dėmesio. Taiga jau artimiausiu metu bendros pasaulinės valiutos planai bus apsvarstyti bei įvertinti, rašo vz.ru.

Rusijos valdantieji sluoksniai, kurie yra atsakingi už tarptautinis reikalus taip pat patvirtino, kad susitikimas „tarptautiniu lygiu“ įvyks jau greitai, nors ir nepatikslino, kada tiksliai. Taip pat yra patvirtinta, kad po didžiojo „G20“ valstybių susitikimo Londone kitas svarbus įvykis ir bus didžioji konferencija, nuspręsianti tolimesnį bendrų pasaulinių pinigų atsiradimo likimą.

Ir nors Rusija inicijuoja minėtą konferenciją bei prisiskiria minėto sumanymo autorystę, kai kurie šios šalies politikai mano, jog idėja yra pernelyg nereali, tolima ir sunkiai įgyvendinama.

Visuomeninio Kinijos banko pirmininkas taip pat palaiko Rusijos mintį apie bendrą valiutą ir siūlo leisti į apyvartą rezervinę valiutą, kurią kontroliuotų Pasaulinis valiutos fondas. Kinijos pozicija yra tokia, jog tik bendri pinigai, prižiūrimi vienos pasaulinės organizacijos, galėtų užtikrinti ekonominį bei finansinį stabilumą globaliu mastu.

Dominique'as Straussas–Kahnas, komentuodamas tokius pareiškimus, nebuvo kategoriškas. Jis teigė, jog debatai minėtomis temomis žada būti aršūs bei įdomūs, tačiau prieiti kompromiso ir vieningo sutarimo busią sunku: „Tai be galo įdomūs bei verti dėmesio pasiūlymai, tačiau šiuo metu aš daug labiau susirūpinęs ir susikoncentravęs ties galimais krizės sprendimo būdais. Pačios sistemos tobulinimas nėra toks svarbus, kokia svarbi yra būtinybė išbristi iš pasaulinio finansinio nuosmukio.“

Anot Pasaulinio valiutos fondo vadovo, nėra jokios garantijos ir jokių realių galimybių tam, kad krizė būtų įveikta iki 2010-ųjų metų. Taip pat jis pabrėžė, kad nereikėtų nurašyti dolerio ir drąsiai teigti, jog „amerikietiškosios valiutos dominavimo pasaulyje laikai pasibaigė. Net Kinija tuo netiki.“

 

vakarai.us
Komentarai
Temos Rusija, Valiuta
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min