Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 18, 15:41 Atnaujinta 2022 08 18, 16:32

Rusija skelbia į Kaliningradą perkėlusi naikintuvų „MiG-31“ su raketomis „Kinžal“

Rusijos Federacijos gynybos ministerija ketvirtadienį paskelbė perkėlusi naikintuvų „MiG-31“ į Kaliningrade esantį Čkalovsko karinį aerodromą. Teigiama, kad naikintuvai apginkluoti raketomis „Kinžal“, skelbia Rusijos propagandinė žiniasklaida.
Naikintuvas „Mig-29“
Naikintuvas „Mig“ / Alexander Ryumin/TASS/„Scanpix“ nuotr.

Rusija ketvirtadienį paskelbė vaizdo įrašą ir išplatino informaciją apie tai, kad į Čkalovsko aerodromą, kuris ribojasi su Lietuva ir Lenkija, pasiųsti naikintuvai „MiG-31“.

Rusijos gynybos ministerija taip pat tvirtina, kad naikintuvai apginkluoti hipergarsinėmis raketomis „Kinžal“.

Rusijos ministerija pažymėjo, kad naikintuvai budės 24 valandas per parą, esą taip bus organizuojamas „strateginis atgrasymas“.

Kaip žinia, Baltijos šalims nerimą kelia taip pat ir Rusijos Kaliningrado srityje dislokuoti raketų kompleksai „Iskander“.

Komentuodamas „Iskander“ dislokavimą Kaliningrade 2018 metais, Kremlius tuomet pareiškė, kad „ginklus gali laikyti bet kur“.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, pirmąkart pristatęs „Kinžal“ 2018 metais, vadino šias raketas „idealiu ginklu“, galinčiu skrieti dešimt kartų greičiau už garsą, todėl itin sunkiai perimamu priešraketinės gynybos priemonių.

Tačiau daugelis ekspertų sako, kad tai tėra įprastos nuo žemės paleidžiamos trumpo nuotolio balistinės raketos „Iskander“ šiek tiek modifikuota iš oro paleidžiama versija.

„Iskander“, kaip ir visos balistinės raketos, dalyje savo skrydžio trajektorijos išvysto hipergarsinio diapazono (didesnį kaip 5 machų) greitį, bet nepasižymi hipergarsinių ginklų klasei būdingu manevringumu.

Maskva birželį įtūžo, kai Lietuva uždraudė prekes, kurioms taikomos europinės sankcijos, geležinkeliu gabenti iš Rusijos pagrindinės teritorijos tranzitu į Kaliningrado sritį. Vilnius tvirtino tik vykdęs sankcijas pagal Europos Komisijos pateiktas gaires.

Tačiau Europos Komisija liepą paskelbė naujas gaires, kuriomis nurodyta dalies sankcionuotų prekių tranzitą leisti.

Kaliningrado sritis apima dalį buvusios Rytų Prūsijos teritorijos, kurią Sovietų Sąjungos kariuomenė užėmė baigiantis Antrajam pasauliniam karui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min