TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija skelbia, kad NATO naikintuvas buvo prisiartinęs prie S.Šoigu skraidinusio lėktuvo

NATO oro pajėgų pratybos „Ramstein Alloy“
NATO naikintuvas. Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min, BNS
10
A A

Trečiadienį virš Baltijos jūros – dar vienas incidentas tarp rusų ir NATO karinių oro pajėgų. Rusijos naujienų agentūra TASS skelbia, kad NATO naikintuvas buvo prisiartinęs prie Rusijos gynybos ministerijos orlaivio, kuris virš neutralių Baltijos jūros vandenų skrido į Kaliningrado sritį.

NATO naikintuvas F-16 buvo priskridęs šalia rusų lėktuvo, kuriuo skrido gynybos ministras Sergejus Šoigu, tačiau jį „nuvijo“ rusų Su-27, teigia TASS žurnalistas, buvęs Gynybos ministerijos lėktuve.

Naujienų agentūros teigimu, NATO naikintuvas bandė palydėti rusų orlaivį, tačiau ministro lėktuvą lydintis Su-27 naikintuvas įsiterpė tarp jų. Su-27 pademonstravo turintis ginklų, parodydamas sparnų apačią. Tuomet F-16 nuskrido.

Antradienį buvo skelbta, kad šią savaitę ginkluotas Rusijos naikintuvas virš Baltijos jūros praskrido visai šalia JAV karinių oro pajėgų žvalgybos orlaivio – vienu metu atstumas tarp jų buvo vos 1,5 metro.

S.Šoigu trečiadienį skrido į Karaliaučių, kur Rusijos gynybos ministerija trečiadienį surengė savo kolegijos išvažiuojamąjį posėdį. Per jį, be kitų klausimų, bus aptartas NATO pajėgų stiprinimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

„Kolegijos posėdis jau prasidėjo, jis vyksta Kaliningrado karininkų namuose“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė vienas šaltinis Kaliningrado srities jėgos struktūrose. Jis pridūrė, kad gatvėse aplink posėdžio vietą buvo sustabdytas eismas.

Šaltinis nurodė, kad vienas iš kolegijos darbotvarkės punktų – įvertinti karinę ir politinę padėtį Rusijos šiaurės vakarų regione dėl išplėsto NATO pajėgų buvimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Gali pradėti tyrimą?

Maskva gali imtis tirti NATO naikintuvo priartėjimą prie Rusijos gynybos ministrą S.Šoigu skraidinusio lėktuvo, trečiadienį pareiškė buvęs šalies karinių oro pajėgų vadas armijos generolas Piotras Deinekinas.

„Jei NATO orlaivis, bandydamas prisiartinti prie gynybos ministro lėktuvo, pažeidė tarptautines taisykles, būtina tai išsiaiškinti kariniais ir diplomatiniais kanalais“, – teigė jis.

„Nemanau, jog NATO naikintuvai žinojo, kad lėktuve, kurį jie lydėjo, buvo Rusijos gynybos ministras. Bet jei NATO norėjo atlikti garbės eskorto vaidmenį, reikėjo dėl to iš anksto susitarti diplomatiniais kanalais“, – sakė P.Deinekinas.

„Mūsų pilotas šaunuolis. Taip ir reikia veikti, kad NATO daugiau nebenorėtų“, – pareiškė P.Deinekinas.

„Apskritai, karinių lėktuvų judėjimas oro erdvėje virš Baltijos jūros akvatorijos suintensyvėjo, o užduočių atlikimo įžūlumas kelia vis didesnį nerimą“, – sakė buvęs Rusijos karinių oro pajėgų vadas.

Tuo metu Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmasis vadovo pavaduotojas Andrejus Krasovas dar antradienį pareiškė, kad JAV ir NATO provokuoja Rusiją, nukreipdamos savo karinius lėktuvus į oro erdvę virš Baltijos jūros netoli Rusijos sienos.

„Tai vis pavojingi JAV ir NATO žaidimai“, – pareiškė jis.

„Iš pradžių – strateginiai bombonešiai B-52 Baltijos jūros regione, dabar – žvalgybos lėktuvai. Kažkodėl jie pradėjo dažnai pas mus lankytis. Tai yra žvanginimas ginklais prie Rusijos sienų. Tai yra NATO bloko ir JAV provokacija“, – sakė A.Krasovas, komentuodamas įvykį, kai rusų naikintuvai lydėjo amerikiečių žvalgybinius lėktuvus RC-135.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min