Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 25, 12:59 Atnaujinta 2022 06 25, 14:58

Rusija smogė raketomis Ukrainai iš Baltarusijos teritorijos

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“, paleistomis iš Maskvos sąjungininkės Baltarusijos teritorijos, šeštadienį pranešė ukrainiečių kariuomenė.
Užsienio karinė technika naudojama Ukrainoje
Užsienio karinė technika naudojama Ukrainoje / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo nuotr.

„Naktį į birželio 25-ąją Ukrainos teritorijai buvo suduotas masinis raketų ir bombų smūgis, – sakoma per platformą „Telegram“ paskelbtame Ukrainos kariuomenės pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad buvo smogta Kyjivo, Černihivo ir Sumų sritims.

Pasak kariškių, šeši Rusijos bombonešiai Tu-22M3, pakilę iš aerodromo vakarinėje Kalugos srityje, paleido 12 sparnuotųjų raketų Ch-22 iš Baltarusijos oro erdvės, skrisdami už maždaug 50–60 km nuo sienos su Ukraina.

Kariuomenė nurodė, kad šis smūgis yra pirmasis žinomas atvejis, kai Rusijos aviacija atakavo Ukrainą tiesiogiai iš Baltarusijos oro erdvės.

„Šiandienos apšaudymas tiesiogiai susijęs su Kremliaus valdžios pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą su Ukraina, kad jis taptų jo tiesiogine dalyve“, – sakoma pranešime.

Atskirame Ukrainos pajėgų šiaurinės vadovybės pranešime, paskelbtame per „Facebook“, sakoma, kad apie 5 val. vietos (ir Lietuvos) laiku į Černihivo sritį Rusijos kariniai orlaiviai iš Baltarusijos teritorijos paleido 20 raketų. Šio smūgio taikinys buvo Desnos gyvenvietė; kariškiai nurodė, kad pranešimų apie aukas kol kas negauta.

Šiaurės vakarinio Žytomyro miesto meras Serhijus Suchomlynas, remdamasis kariškių informacija, savo ruožtu per feisbuką paskelbtame vaizdo pranešime nurodė, kad iš Baltarusijos įskridę Rusijos kariniai lėktuvai paleido 24 raketas, smogusias kariniams objektams Žytomyro apylinkėse.

Kariškiai taip pat perspėjo, kad penktadienį tapo žinoma, jog į Baltarusijos pietinį Mozyriaus miestą atvyko „Rusijos diversinių grupių, kurios planuoja surengti mieste gyvenamųjų pastatų, mokyklų ir ligoninių sprogdinimų. Galimos provokacijos gali būti pateiktos kaip Ukrainos atsakas į surengtus aviacijos smūgius.“

Baltarusija teikė logistikos pagalbą Maskvai nuo pat invazijos pradžios vasario 24 dieną, ypač karo pirmosiomis savaitėmis. Kaip ir Rusijai, Minskui yra taikomos Vakarų šalių sankcijos, bet oficialiai jis nėra šio konflikto dalyvis.

Pastarieji smūgiai buvo surengti prieš šeštadienį Sankt Peterburge įvyksiantį Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Baltarusijos lyderio Aliaksandro Lukašenkos susitikimą.

Tuo metu Kyjivo sąjungininkai Vakaruose sekmadienį susirinks į Vokietijoje rengiamą Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą, kuriame taip pat pasisakys Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Į G-7 susitikimą atvyks JAV prezidentas Joe Bidenas, kitą savaitę dalyvausiantis NATO viršūnių susitikime Madride.

Per šias tiesiogines derybas Vakarų sąjungininkai įvertins Maskvai įvestų sankcijų veiksmingumą, aptars galimą tolesnę pagalbą Ukrainai ir svarstys šios šalies vėlesnio atkūrimo planus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min