Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 8d. 09:50

Rusija spjovė į derybas dėl dujų (atnaujinta 14.07 val.)

„Gazprom“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Gazprom“ generalinis direktorius A.Mileris šiandien žada susitikti su Europos Komisijos atstovais.
Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ ir Ukrainos kompanijos „Naftogaz“ vadovai ketvirtadienio naktį Maskvoje derėjosi dėl dujų tiekimo. Jie ketvirtadienį turėjo atvykti į Briuselį, kur žadėjo derėtis ir su Europos Komisijos vadovais, ir tarpusavyje. Tačiau pranešama, kad susitikimai Briuselyje atšaukti Rusijos iniciatyva.

„Gazprom“ vadas Aleksejus Mileris ir „Naftogaz“ vadovas Olegas Dubina kalbėjo apie tai, kaip išbristi iš situacijos, dėl kurios be dujų liko ne tik Ukraina, bet ir kai kurios Europos valstybės“, – pranešė „Gazprom“ atstovai. Derybos, pasak „Naftogaz" atstovų – bevaisės.

Ukraina rusiškų dujų negauna nuo sausio 1 d. „Gazprom“ aiškina, kad Ukraina nesumokėjo už dujas, todėl negalima pasirašyti susitarimo dėl tolesnio dujų tiekimo. Ukraina aiškina, kad Rusijos reikalaujama kaina yra per didelė.

Sausio pradžioje Ukrainos ūkio teismas nusprendė, kad „Naftogaz“ turi sustabdyti rusiškų dujų tranzitą per Ukrainą. Apkaltinęs Ukrainą dujų vagystėmis, sausio 7 d. „Gazprom“ užsuko ir tranzitinių dujų magistralių čiaupus. Tiesa, padidintas tiekimas per Baltarusiją ir magistralėmis, einančiomis po Juodąja jūra.

Kad liko be rusiškų dujų, praneša ne viena Europos valstybė. Ketvirtadienį Briuselyje „Gazprom“ vadovai su Europos Komisijos ir Europos Parlamento atstovais žada aiškintis, ką daryti toliau. Beje, šiandien Ukrainos ūkio teismas žada dar kartą atsiversti rusiškų dujų tranzito bylą.  

Tačiau Ukrainos bendrovės „Naftogaz“ valdybos pirmininko patarėjas Ivanas Dyjakas nemano, kad Ukrainos dujų transportavimo sistemos žlugs Rusijai sustabdžius dujų tiekimą.

Jis teigia, kad Ukraina nesutiks perduoti kontroliuoti Rusijai savo dujotiekių, taip pat su siūlymu pirkti dujas brangiau, nei jos kainuoja Europoje.

Beje, Europos Komisijos vadovai į derybas, kurios turėjo prasidėti Briuselyje ketvirtadienį po pietų, žiūrėjo „su atsargiu optimizmu". Ne veltui – pranešama, kad Rusija jas atšaukė.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:08
00:29
25:23

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min