2025-08-28 17:11

Rusija sudavė mirtiną smūgį Ukrainos karo laivui: vienas negyvas, keli sužeisti

Rusijos pajėgos smogė vienam iš Ukrainos karinio laivyno laivų, naujienų portalui „Ukrinform“ pranešė Ukrainos karinių jūrų pajėgų atstovas spaudai Dmytro Pletenčiukas.
Ukrainos karinis laivynas
Ukrainos karinis laivynas / „Wikipedia“ nuotr.

Anot jo, kariškiai patvirtino, kad laivas buvo užpultas, ir pažymėjo, kjog vienas įgulos narys žuvo, o dar keli jūreiviai buvo sužeisti.

D.Pletenčiuko teigimu, šiuo metu tiriami Rusijos įvykdyto išpuolio padariniai.

„Dauguma įgulos narių yra saugūs. Tęsiama kelių jūreivių paieška. Deja, vienas įgulos narys žuvo, o keli buvo sužeisti“, – pranešė jis.

Tuo tarpu Rusijos propagandiniai kanalai skelbia, kad į Ukrainos žvalgybinį laivą „Simferopol“ Dunojaus žiotyse atsitrenkė greitai judantis bepilotis kateris. Rusų teigimu, laivas esą nuskendo dėl susidūrimo.

„Vessel Finder“ nuotr./Ukrainos karinis laivynas
„Vessel Finder“ nuotr./Ukrainos karinis laivynas

Atvirųjų šaltinių duomenys rodo, kad „Simferopol“ yra vidutinio dydžio Ukrainos karinių jūrų pajėgų žvalgybinis laivas. Jis buvo nuleistas į vandenį 2019 m. balandžio 23 d.

2021 m. spalio 13 d. kartu su kitais laivais jis dalyvavo paieškos ir gelbėjimo operacijoje gelbstint laivą „Balta“, kuris buvo patekęs į nelaimę netoli Gyvačių salos.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą