Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija sulaukė dar vieno Europos Tarybos smūgio

Rusų tankai Kryme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Rusų tankai Kryme
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA) trečiadienį pasmerkė Rusiją už Krymo aneksiją ir pareikalavo, kad Maskva tuoj pat iš Krymo išvestų savo kariuomenę.

Rusijos argumentus, jog ji į Krymą kariuomenę įvedė gindama vietos rusus nuo ukrainiečių priespaudos, ETPA pavadino neatitinkančiais tikrovės, pranešė newsru.com.

ETPA priimtoje rezoliucijoje teigiama: „Asamblėja ryžtingai smerkia Rusijos karinę agresiją ir Krymo aneksiją, tai yra aiškus tarptautinės teisės pažeidimas.“

Už šią rezoliuciją balsavo 154 ETPA nariai, 26 buvo prieš, 14 susilaikė.

Rezoliucijoje teigiama, kad „jokios ultradešiniosios jėgos neužgrobė valdžios Kijeve“, be to, „nebuvo jokios grėmės rusų tautinės mažumos Ukrainoje teisėms, taip pat ir Kryme“.

„Asamblėja mano, kad Krymo atsiskyrimas ir prisijungimas prie Rusijos buvo sugalvotas ir išprovokuotas Rusijos valdžios“, – rašoma dokumente. ETPA referendumą Kryme pripažino neteisėtu.

Rusijos kariai turi būti nedelsiant išvesti iš Krymo, nes Rusija denonsavo 1997 m. pasirašytą susitarimą su Ukraina dėl Juodosios jūros laivyno dislokavimno Kryme.

ETPA taip pat išreiškė nerimą dėl Rusijos kariuomenės dislokavimo prie Ukrainos sienų bei pareiškė, kad Rusijos kariai turi būti nedelsiant išvesti iš Krymo, nes Rusija denonsavo 1997 m. pasirašytą susitarimą su Ukraina dėl Juodosios jūros laivyno dislokavimo Kryme.

ETPA pripažino naujosios Ukrainos valdžios legitimumą ir pasisakė prieš raginimus Ukrainą federalizuoti.

ETPA Ukrainai pasiūlė kuo greičiau surengti pirmalaikius Aukščiausios Rados rinkimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min