Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 13d. 07:54

Rusiją supurtys rinkimai regionuose – opozicija žada nepasiduoti

Protesto akimirka
„Scanpix“ nuotr. / Protesto akimirka

Sekmadienį rusai skubės prie balsadėžių, siekdami išrinkti 21 regiono gubernatorių ir daugiau nei 1300 administracijų vadovų, taip pat 11 regionų parlamentų deputatus ir 25 miestų tarybų narius, rašo „The Moscow Times“.

Daugelis politikos analitikų mano, kad šie rinkimai Kremliui taps pasirengimu prieš 2016 metų Dūmos rinkimus. Bus išbandoma opozicijos stabdymo taktika bei rinkimų kontrolės metodika.

„Kremlius bijo rinkimų visuose lygmenyse“, – aiškino nepriklausomas politikos analitikas Dmitrijus Oreškinas. Opozicijos atstovai iškėlė savo kandidatus Novosibirske, Magadane, Kostromoje ir Kalugoje, tačiau regsitruoti juos pavyko tik Kostromoje.

Neleido net užsiregistruoti

Tam, kad eliminuotų opozicijos atstovus iš rinkimų kovos Kremliaus kontroliuojamos rinkimų komisijos pasinaudojo dar 2014 m. pradėjusiu veikti rinkėjų parašų patikros filtru. 

„Golos“ tarybos vadovo Andrejaus Buzino manymu, ši taktika pasirodė veikianti žymiai sėkmingiau nei rinkimų rezultatų falsifikavimas. Tokiu būdu opozicijos atstovai neturi galimybės netgi dalyvauti rinkimų kampanijų kovoje.

Tokiu būdu opozicijos atstovai neturi galimybės netgi dalyvauti rinkimų kampanijų kovoje.

Tiesa, netrūko ir keistų incidentų bei provokacijų, už kuriuos opozcijos atstovams skiriamos grėsmingos baudos ar netgi grasinama laisvės atėmimu. Aleksejaus Navalno bendražygis Leonidas Volkovas, vadovavęs pasiruošimui rinkimams Novosibirske, kaltinamas sulaužęs Kremliui palankios „LifeNews“ televizijos reporterės mikrofoną. Jam gresia netgi šešerių metų kalėjimo bausmė.

Rinkimų kampanijai Kostromoje vadovavęs Andrejus Pivovarovas kaltinamas asmeninių duomenų vagyste. O štai Georgijus Alburovas, vienas iš A.Navalno bendražygių kovoje su korupcija, buvo tiesiog sumuštas Magadane.

Kremliaus remiami kandidatai finansuojami užsienyje registruotų įmonių

Rusijos opozicija dažnai kaltinama Vakarų finansavimu, tačiau šie rinkimai parodė ką kitą.  Vladimirui Putinui palankios „Vieningosios Rusijos“ partijos kandidatai galėjo džiaugtis gausiu finansiniu palaikymu, kuris plaukė iš užsienio valstybėse registruotų šaltinių.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Suvažiavimo akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Suvažiavimo akimirka

Štai Omsko regione besibalotiruojantis Viktoras Nazarovas ir Rostovo gubernatoriumi norintis tapti Vasilijus Golubevas gavo nemažas sumas iš užsienyje registruotų, tačiau su veikėjais Rusijoje susijusių firmų.

Manoma, kad kai kurie "Vieningosios Rusijos" kandidatai tokiu būdu netiesiogiai finansuojami iš Rusijos valstybinių įmonių sąskaitų. Prie paramos jiems prisideda ir Kremlius.

Spjovė į programas

Tik penki iš dabar regionus valdančių gubernatorių pasistengė išplatinti savo politines programas. Bet net ir šiose programose tonas toks, lyg Kremliaus atstovai jau būtų laimėję rinkimus, pažymi analitikai.

Gubernatoriai net nesistengia rašyti programų, nes ne jos padeda laimėti rinkimus. Rinkimus laimi Kremliaus palaikymas.

„Gubernatoriai net nesistengia rašyti programų, nes ne jos padeda laimėti rinkimus. Rinkimus laimi Kremliaus palaikymas“, – teigė Maskvoje veikiančio Nepriklausomo socialinės politikos instituto vadovė Natalija Zubarevič.

Ekspertų manymu, daugelis Kremliaus remiamų pareigūnų išsaugos šiltas vietas. Kaip pavyzdį jie pateikia Archangelsko regiono senatorių Viktorą Pavlenko. Viešai paskelbęs, kad gėjų eitynes leis nebent desantininkų dieną (kuri pasižymi girtavimu ir smurtu gatvėse), jis pelnė neblėstančias rinkėjų simpatijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min