Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija tampa gangsterių valstybe

Ginklas
Photos.com nuotr. / Ginklas
Šaltinis: 15min
0
A A

Demokratijos aktyvistai Rusijoje įsitikinę, kad šalis tapo gangsterių valstybe, kai vidury baltos dienos Maskvos centre buvo nušauti teisininkas ir jauna žurnalistė, rašo „Sky News“.

Šios dvi žmogžudystės – paskutinės ir prieš žiniasklaidą nukreiptų išpuolių.

Teisininkas ir garsus kovotojas už žmogaus teises Stanislavas Markelovas tyrė bylas, susijusias su kariniu išnaudojimu Čėčėnijoje, ir atstovavo nužudytai žurnalistei Annai Politkovskajai. Jis buvo nušautas prieš porą savaičių, iškart po spaudos konferencijos. Spėjama, kad tai samdomo žudiko darbas.

25-erių žurnalistė Anastasija Baburova taip pat buvo nužudyta, nes bandė sulaikyti bėgantį žudiką.

Šios dvi žmogžudystės sukrėtė visą Rusiją. Be to, jos dar kartą patvirtino faktą, kad žurnalisto profesija Rusijoje yra viena iš pavojingiausių.

Labiausiai stebina žudiko drąsa. Jis ryžosi nužudyti žmones vos už kelių kilometrų nuo Kremliaus sienų, pačioje Maskvos širdyje. Pareigūnai iki šiol neturi jokių įtariamųjų ir jau pareiškė, kad tikriausiai šių žmogžudysčių išaiškinti nepavyks.

Be to, milicija neturi jokių oficialių įtariamųjų, o tai itin stebina, nes pirmieji nusikaltimo vietoje pasirodę žurnalistai kalbėjo su žmonėmis, kurie tikino matę žudiką, dėvintį slidininko kaukę ir ramiai nueinantį iš nusikaltimo vietos. Jis netrukus dingo Maksvos metro labirintuose.

Pasak nepriklausomų žurnalistų, grasinimai susidoroti yra bene jų kasdienybė. „Novaja gazeta“ žurnalistas Sergejus Kanevas, rašantis apie nusikaltimus, pasakoja, kad ir pats buvo užpultas rugpjūčio mėnesį, netrukus po to, kai ėmėsi tirti policijoje egzistuojančią korupciją. Du vyrai bandė jį pasmaugti namų laiptinėje ir atėmė visą jo surinktą medžiagą. „Anksčiau jie teisdavo prieš valdžią pasisakančius aktyvistus, o dabar tiesiog pasamdo žudiką, kad pašalintų tą, kuris juos apkaltino vagyste“, – konstatuoja dabartinę situaciją žurnalistas.

Žurnalistai neabejoja, kad jiems turėtų būti leista nešiotis ginklus, nes be jų šiandien Rusijoje dirbti paprasčiausiai pernelyg pavojinga. „Anksčiau jaudindavausi siųsdamas ką nors į Čėčėniją, o dabar baiminuosi, kai siunčiu reporterį į Maskvos centrą“, – stebėjosi dabartine situacija „Novaja gazeta“ vienas iš redaktorių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Rusija Maskva
Parašykite atsiliepimą apie 15min