Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija tapo Kinijos žaliaviniu priedėliu už 70 milijardų dolerių

Vladimiras Putinas „Sibiro jėgos“ statybos darbų atidarymo ceremonijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas „Sibiro jėgos“ statybos darbų atidarymo ceremonijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos konsultacinės įmonės „RusEnergy“ ekspertas Michailas Krutichinas teigia, kad koncerno „Gazprom“ laukia niūri ateitis. Maskva sutiko statyti milijardus kainuojantį dujotiekį į Kiniją, nepasirašiusi jokios sutarties, kuri teisiškai įpareigotų Pekiną mokėti už būsimas dujas. Maža to, jis teigia, kad ši įmonė žengia Rusijos naftos bendrovės „Rosneft“ pėdomis. Šiai bendrovei Pekinas paskolino 70 mlrd. dolerių aktyvų įsigijimui ir taip Kinija nusipirko ir tą naftą, kuri dar neišgauta, rašo naujienų portalas „Unian“.

Apie tai M.Krutichinas pareiškė vienoje TV kanalo „RBK TV“ laidoje.

„Tai, kas buvo pasirašyta Šanchajuje, sutartimi galima vadinti tik sąlyginai. Tai tik eilinis memorandumas apie savitarpio supratimą, reikės dar kitų derybų dėl kainų nustatymo“, – teigė M.Krutichinas.

Jo teigimu, net buvęs „Gazprom Eksport“ vadovas Aleksandras Medvedevas, viešėdamas Južno Sachalinske, pripažino, kad dar nėra sutarta dėl dujų tiekimo kainos su Kinija.

„Susitarimo dėl kainos nėra, vadinasi, nėra kontrakto“, – apibendrino M.Krutichinas ir pridūrė, kad taip pat nėra priimtas sprendimas, kada ir kokiu būdu savo dalį už „Sibiro jėgos“ dujotiekio statybą sumokės Kinija.

Kinams iš esmės nereikalingos mūsų dujos. Mes dešimt metų juos įkalbinėjome, tačiau jos jiems nereikalingos, – teigė ekspertas.

„Kinams iš esmės nereikalingos mūsų dujos. Mes dešimt metų juos įkalbinėjome, tačiau jos jiems nereikalingos“, – teigė ekspertas ir pabrėžė, jog Pekinas iki 2035 m. savo energijos poreikius patenkins gamtinėmis dujomis iš Vidurinės Azijos, iš kur dujos tiekiamos Kinijai priklausančiais dujotiekiais.

„Jeigu Kinija savo šiaurės rytiniams regionams ir tieks kažkiek dujų iš Rusijos, tai ne daugiau kaip 30 mlrd. kubinių metrų per metus, ir už tokią sumą, kurią nustatys Kinija, nes ji bus vienintelė pirkėja“, – teigė M.Krutichinas.

Ekspertas baiminasi, kad situacija su dujomis bus panaši kaip ir su rusiška nafta.

„Kaip mums kinai padėjo su nafta: jie beveik 70 mlrd. dolerių davė „Rosneft“ tam, kad ji įsigytų kažkokių aktyvų. Tačiau šie pinigai yra užmokestis už būsimąją naftą.

Tai yra „Rosneft“ jiems pardavė tą naftą, kurią ji išgaus tik ateityje ir tą, kuri dar neišžvalgyta kai kuriuose telkiniuose. Kinai valdo „Rosneft“ naftą. Ar tik neatsitiks taip ir su dujomis? Mes laukiame iš jų išankstinio apmokėjimo už dujas, kurių mes dar neišgavome, telkiniai dar neparuošti, o vamzdis dar nenutiestas“, – teigė ekspertas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min