Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 06, 22:54

Rusija: Ukraina vagia!

Antradienį vakare pranešta, kad sausio 8 dieną Briuselyje rusų koncerno „Gazprom“ vadovai žada aptarti dujų tiekimo Europai sutrikimus su Europos Komisija ir Europos Parlamentu. Po susitikimo su Rusijos premjeru Vladimiru Putinu „Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris pareiškė, kad Ukraina vagia 15 proc. dujų, kurias Rusija per šią šalį tranzitu tiekia Europos valstybėms.
Gamtinės dujos
Gamtinės dujos / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Nėra jokių abejonių, kad mūsų akyse, ties Rusijos ir Ukrainos siena vyksta atviros vagystės. Ukraina vagia 15 proc. dujų, kurias Rusija tiekia Europai“, – po susitikimo su V.Putinu aiškino A.Mileris. Pasak jo, „kiekvieną valandą vagiama vis daugiau“.

„Gazprom“ nemato jokios prasmės leisti dujas magistralėmis ties Rusijos ir Ukrainos siena, jeigu jos nepasiekia Europos vartotojų“, – taip koncerno vadovas leido suprasti, kad Rusijos dujos bus nukreiptos kitomis magistralėmis – per Baltarusiją ir einančiomis po Juodąja jūra.

A.Mileris pareiškė, kad dujų vagystę užfiksavo tarptautinė nepriklausoma kompanija SGS, todėl esą dabar šie įrodymai bus perduoti Europos Komisijai.

15min.lt primena, kad „Gazprom“ jau buvo apkaltinęs Ukrainą dujų vagyste. Ukrainiečiai šiuos kaltinimus atmetė ir aiškino, esą nedidelę dalį dujų naudojo „techniniais sumetimais, kad būtų užtikrintas Rusijos dujų tranzitas“. Pirmadienį Ukraina šį tranzitą nutraukė. Taigi – kodėl ji tebekaltinama vagyste?
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min